Podle Doohana potřebuje Honda výraznější vedení

Ztráta Rossiho měla pro Hondu zničující následky.
Australan Mick Doohan svou kariéru v mistrovství světa silničních motocyklů spojil s japonskou značkou Honda a v letech 1994 až 1998 získal pět titulů v královské kubatuře. Doohan v těchto letech jasně dominoval a v roce, kdy vyhrál svůj poslední titul bylo v celkovém hodnocení na prvních pěti místech hned pět jezdců Hondy.

Od té doby uplynulo hodně vody a v současnosti už Honda není strojem, který dokáže konkurovat svému rivalovi Yamaze nebo mnohem menšímu výrobci z Itálie Ducati. Doohan si myslí, že k návratu na přední příčky musí Honda posílit pozice ve vedení.

Potom, co Doohan v australské Grand Prix sledoval na Phillip Islandu počínání Daniho Pedrosy, jenž v patnáctém podniku sezony dojel třetí za Casey Stonerem a Valentinem Rossim, pro Motorcycle News řekl: „Dle mého názoru Honda ještě stále potřebuje lidi s dobrým potenciálem.“

„Potřebujete výrazného manažera, který na sebe dokáže vzít určitá rizika a dělat rychlá rozhodnutí. Pro tak velkou společnost jakou je Honda to není vůbec jednoduché. Myslím, že čím větší tlak přichází z okolního prostředí, tím je to pro nich lepší, protože tak dokážou zatlačit sami na sebe.“

Ve zlaté éře Micka Doohana a Valentina Rossiho byla Honda nedotknutelná a vyhrávala co se dalo. Po odchodu italského šampiona k Yamaze, ale japonský výrobce získal od roku 2004 jen jeden titul mistra světa s Nicky Haydenem v roce 2006.

Podle Micka Doohana měl odchod Valentina Rossiho na Hondu zničující následky, když závěrem uvedl: „Když Rossi odešel, odešlo s ním také srdce Hondy. Stále závodí, ale nevěřím, že jsou tím nejlepším závodním týmem, jakým by mohli být.
18. února | Márquez po pádu v zatáčce č. 12: odkaz
18. února | Na thajskou dráhu dnes zavítal had: odkaz
17. února | Marc Márquez dnes slaví 25 let.
16. února | Rossi odkaz
16. února | Valentino Rossi dnes slaví 39 let.