Podle Ducati se stav Stonerova zápěstí zlepšuje

Australan přesto nezajel simulaci závodu ani naposledy v Jerezu.
Šéf týmu Ducati Livio Suppo po testu v jihošpanělském Jerezu uvedl, že zraněné zápěstí Cesey Stonera se s přibývajícím časem neustále zlepšuje, ale mohlo to být daleko horší, kdyby Australan na podzim nepodstoupil operaci.

Mistr světa z roku 2007 si obnovil zranění levého zápěstí, když loni spadl v závodě na okruzích v Brně a Misanu. Stonerova člunková kost byla už v roce 2003 fixována kovovou sponou a po pádu nastaly pro Australana komplikace takového charakteru, že byla vážně ohrožena jeho další kariéra.

Rozhodovalo se zda problémy řešit operativně nebo ruku léčit jiným způsobem. Nakonec koncem října tým specialistů univerzitní kliniky v italské Modeně Stonerovo zápěstí operoval.

Všichni netrpělivě čekali v jaké kondici bude australský jezdec Ducati v prvním předsezonním testu na okruhu v Malajsii. První informace nebyly povzbudivé, protože zápěstí Stonera bolelo a i když byl velmi rychlý, nedokázal zajet simulaci závodu. To se mu nepodařilo ani v dalším testu v Kataru a stejně tak si závodní vzdálenost nevyzkoušel v Jerezu.

Suppo odmítl diskusi na téma, zda operace byla tím správným rozhodnutím, ale zároveň připustil, že zápěstí Casey Stonera už nemusí být stejné, jak tomu bylo dříve.

„Dokud nepojedeme závody nemůžeme říct, jak na tom je, ale je mnohem víc spokojenější než v prvním testu v Sepangu, kde to pro něho bylo obtížné,“ řekl Suppo.

„V Kataru to už bylo mnohem lepší a v Jerezu znovu lepší. Byla to důležitá operace. Tři druhy operací v jedné. Jedna operace byla kosti a další vyčistit všechno kolem kosti. To není jednoduché,“ uvedl ohledně Stonerovy říjnové operace Suppo. (Třetí operace byla aplikace kožního štěpu)

„Možná už nikdy nebude, jak předtím,“ pokračoval Suppo. „Je to jak s nohou Micky Doohana, nikdy už nebyla jak dříve, ale mohl klidně jezdit a ještě vyhrát pět šampionátů. Takže neříkám, že to pro Caseyho není nemožné pohybovat zápěstím znovu, jak předtím, ale přirozeně to tak být může a on s tím musí žít.“

Stoner během víkendového testu v Jerezu uvedl, že necítí omezení v pohybu nahoru a dolů, ale cítí to, když je třeba zápěstím pohybovat do stran.
23. února | Fausto Gresini zemřel. Spekulace o jeho smrti se objevily už včera, následně však byly vyvráceny. Nyní Gresiniho smrt potvrdil tým Gresini Racing. odkaz
23. února | Během včerejška se objevovaly zprávy, že Fausto Gresini zemřel na koronavirus. Tým tyto informace následně vyvrátil, nicméně dle posledních zpráv je Gresiniho stav velmi kritický. odkaz
17. února | Marc Márquez dnes slaví 28 let. odkaz
16. února | Valentino Rossi dnes slaví 42 let. odkaz
11. února | Fabio Quartararo přiznal, že v prosinci prodělal Covid. Už je ale zase v pořádku. odkaz