Podle Furusawy je prioritou Rossi

Dle slov šéfa Yamahy, tak bude japonská továrna dělat vše proto, aby si pro sezonu 2011 udržela ve svých službách italského devítinásobného šampiona Valentina Rossiho.

Vyjádření Masao Furusawy přichází v době, kdy se znovu otevírá stará záležitost s možným přechodem italského závodníka ke konkurenční Ducati. Spouštěcím mechanizmem byly informace italských médií, které naznačily, že Casey Stoner podepsal smlouvu s Hondou, což Livio Suppo tento týden popřel.

Už nějakou dobu Rossi dává jasně najevo, že mu u Yamahy nic nechybí a není tedy důvod k odchodu. Navíc pro italskou Gazzetta dello Sport řekl, že je to jisté na devětadevadesát procent, což je celkem dost přesvědčivé.

Přesto bude řešení otázky týmové dvojice tovární Yamahy pro rok 2011 důležitá z pohledu celkového vývoje přestupového kolotoče, pokud ovšem vůbec k něčemu dojde, protože také Lorenzo nemá tendence jednoznačně říct, že odejde jinam.

Nicméně až příliš často se spekuluje o jeho cestě k tovární Hondě nebo Ducati, což by pak otevřelo dveře továrního týmu Yamahy Benu Spiesovi, letošnímu nováčkovi v barvách francouzského týmu Tech 3 Yamaha.

Masao Furusawa ale udělá vše proto, aby si pojistil Valentina Rossiho. Oba se znají velmi dlouho, jejich přátelství se lety jen prohlubuje a přáním japonského manažera je, aby Rossi jednou u Yamahy ukončil závodní kariéru.

„Potřebuji oba jezdce a musíme se rozhodnout brzy. Rád bych si udržel oba, ale to závisí od jejich rozhodnutí,“ uvedl pro Motorcycle News Masao Furusawa. „Abych byl upřímný, je moji prioritou udržet si Valentina víc než Jorgeho.“

Rossi v roce 2003 oznámil překvapivý odchod k Yamaze, která v té době absolutně nedosahovala výkonů, jaké známe v současnosti a hned v první sezoně 2004 přivezl Japoncům titul.

Nebyla to samozřejmě jen jeho zásluha, protože právě Masao Furusawa musel během krátké doby změnit téměř celý systém fungování závodního oddělení a spolupráce s továrnou, což také nebyl jednoduchý úkol, ale přinesl ovoce. Něco podobného si pak prožili ještě jednou, když nastoupila éra osmistovek. Také z toho důvodu je mezi oběma muži silná vazba.

„Valentino přišel do Yamahy v roce 2004 a byl nám velkým přínosem. Od Yamahy dostává spoustu peněz, ale také velmi tvrdě pracuje. Jeho práce si skutečně velmi cením a raději bych si udržel Valentina než Jorgeho,“ řekl závěrem šéf závodního oddělení Yamahy.

18. února | Márquez po pádu v zatáčce č. 12: odkaz
18. února | Na thajskou dráhu dnes zavítal had: odkaz
17. února | Marc Márquez dnes slaví 25 let.
16. února | Rossi odkaz
16. února | Valentino Rossi dnes slaví 39 let.