Podle Haydena to Spies nebude mít jednoduché, ale zvládne to

Jezdec Ducati příchod krajana vítá, protože je to dobré pro MotoGP.
Ben Spies svým příchodem do královské kubatury světového šampionátu závodů silničních motocyklů rozšíří počet amerických jezdců a spolu s Colinem Edwardsem bude tvořit čistě americkou sestavu u Monster Tech3. Nicky Hayden je třetím Američanem v šampionátu, v roce 2006 získal titul Mistra světa a příštím rokem pojede druhou sezonu u tovární Ducati.

Spies podepsal s Yamahou dvouletou smlouvu s tím, že v roce 2010 bude pokračovat s jejich týmem v mistrovství superbiků a do MotoGP přestoupí až o rok později. Situace se ale změnila, když se nakonec Američan rozhodl přestoupit ihned.

Právě Nicky Hayden se nechal slyšet, že by Ben Spies neměl podceňovat úroveň MotoGP, když se v roce 2010, po roce stráveném ve světovém mistrovství produkčních motocyklů WSBK, kde nyní bojuje o titul, postaví na startovní rošt královské kubatury.

„Zapůsobí stejně, jak to udělal v mistrovství superbiků? Nemyslím, že se tu kluk objeví a okamžitě bude dominovat,“ řekl Nicky Hayden. „Je to jiná třída. Mám velký respekt k sérii superbiků a jezdil tam s mnoha závodníky, ale přeci jenom tu rozdíl je. Je to hlubší voda.“

„Hodgson, Xsaus, hodně chlapů … . Myslím, že bylo snadnější ze superbiků přestoupit do kubatury 990ccm než do současné 800ccm,“ pokračoval Hayden. „Je to velký krok. Závodil jsem v mistrovství superbiků na divokou kartu a měl z toho dobrý pocit, ale pak jsem tu přišel a viděl tu úroveň.“

Každopádně je Nicky Hayden za příchod Bena Spiese rád, protože je to dle jeho slov skvělá zpráva pro MotoGP, což navíc posiluje fakt, že mimo Spiese do šampionátu vstoupí další, minimálně čtyři současní jezdci čtvrtlitrů.

„To, že přichází je myslím dobré. Do MotoGP patří. MotoGP si stále udržuje svůj status královské disciplíny tohoto sportu. Potřebuje tu být,“ pokračoval Američan. „Bude zajímavé sledovat jak si vede. Zvládne to, má talent, odhodlání a dobrou pozici u Yamahy. Může tu prorazit.“

Stejně jako Valentino Rossi také Nicky Hayden podporuje Spiesovo rozhodnutí přestoupit do MotoGP už letos a neztratit další rok závoděním v mistrovství produkčních motocyklů a to i v tom případě, kdyby letos prohrál svůj souboj o titul s Japoncem Hagou.

„Je mi jasné, že chce být šampionem WSBK. Tituly z AMA a titul WSBK by se v jeho životopise vyjímaly moc dobře, ale pokud chce být v MotoGP, tak myslím, že musel přijít právě teď,“ uvedl závěrem Nicky Hayden.
17:36 | Francesco Bagnaia pojede příští rok v MotoGP u týmu Pramac Racing.
10:50 | Tým Repsol Honda představil svůj motocykl pro rok 2018: odkaz
10:49 | Již je to oficiální. Folgera nahradí Syahrin.
18. února | Márquez po pádu v zatáčce č. 12: odkaz
18. února | Na thajskou dráhu dnes zavítal had: odkaz