Podle Rossiho nebyla krize jediným důvodem odstoupení Kawasaki

Jejich rozhodnutí také pravděpodobně ovlivnil výkon v sezóně 2008.
Valentino Rossi si nemyslí, že jediným důvodem, který vedl vedení japonské Kawasaki k odstoupení ze seriálu mistrovství světa silničních motocyklů, byla avizovaná současná celosvětová krize.

Právě tento důvod byl uveden v tiskovém prohlášení Kawasaki, když začátkem ledna oficiálně oznámili stažení svého týmu z MotoGP a na startovním roštu tak po jejich odchodu zbylo jen sedmnáct motocyklů.

Bez práce se rovněž ocitli oba jejich jezdci Marco Melandri a John Hopkins, kteří mají s japonským výrobcem stále platné smlouvy. Zda se vedou v této věci ještě nějaká jednání není v tuto chvíli zřejmé, protože Japonci už měli dávno oznámit, zda své dvě Ninje pronajmou soukromému týmu a to se zatím nestalo.

Stejně jak mnozí ostatní, tak i Valentino Rossi věří, že k odchodu zejména přispěl jejich nevýrazný výkon v sezóně 2008. Šestnácté místo Johna Hopkinse a osmnáctá, tedy poslední pozice Anthony Westa musela být pro japonského výrobce motocyklů nepříjemným překvapením.

„Situace v současné době není moc dobrá a to nejen pro MotoGP, ale pro celý motoristický sport a svět vůbec,“ uvedl úřadující světový šampión Valentino Rossi. „Musíme počkat až tomu porozumíme, ale rok 2009 bude těžký pro každého.“

„Ale nevím, co je vedlo k rozhodnutí skončit. Jenom výrobci vědí jak moc velká je to pohroma.“

„Vypadá to ale, že skončili, protože celkový výkon je velmi špatný a slyšel jsem, že zkoušejí nový motocykl a není o hodně lepší než ten předchozí. Ten předchozí byl velmi pomalý. Proto možná Kawasaki využila této příležitosti, aby řekli dost,“ uvedl Valentino Rossi.
18. února | Márquez po pádu v zatáčce č. 12: odkaz
18. února | Na thajskou dráhu dnes zavítal had: odkaz
17. února | Marc Márquez dnes slaví 25 let.
16. února | Rossi odkaz
16. února | Valentino Rossi dnes slaví 39 let.