Pohled Jamese Toselanda na dvojici Fiat Yamahy

Letos už britský závodník nebude bojovat na dráze s jezdci MotoGP, ale po dvou letech v top kubatuře se podělil o své dojmy ohledně Jorge Lorenza a Valentina Rossiho.

Brit přišel do MotoGP spolu s Jorge Lorenzem v roce 2008 jako vítěz šampionátu produkčních motocyklů WSBK, ale jejich výkony byly postupem času velmi odlišné.

Lorenzo se v továrním týmu Yamahy postupně zlepšoval a druhou sezonu v MotoGP ukončil na druhém místě. V případě Toselanda to bylo horší, protože mu po skončení sezony 2009 patřila až čtrnáctá příčka.

I když s Lorenzem a Rossim na dráze moc nebojoval měl oba příležitost poznat na různých akcích pořádaných Yamahou, kde společně vystupovali jak jezdci Fiat Yamahy tak Monster Tech 3.

„V televizi mi Lorenzo pekelně vadí, protože působí opravdu arogantním a nafoukaným dojmem, ale je to milý kluk,“ řekl James Toseland v rozhovoru pro Isle Of Man Today. „To je také proč má logo spojení anděla s ďáblem a já na něm nemůžu vystát právě tu stranu s ďáblem.“

„Nemám na lidech rád aroganci a domýšlivost a on právě tyto vlastnosti má, když si nasadí přilbu. Jakmile si ji sundá, tak je celkem plachý, skromný kluk a milý chlap,“ řekl na adresu Jorge Lorenza bývalý jezdec satelitního týmu Yamahy v MotoGP.

V osobě Valentina Rossiho vidí britský závodník zejména mistra svého řemesla a jeho kousky při oslavách vítězství a veselý přístup k životu jako ryze nefalšovaný.

„Rossi je komik, veselá povaha jak ho vidíme v televizi a nic nehraje ,“ řekl Toseland. „Samozřejmě pro kamery show dělá, ale ve skutečnosti to my všichni. Myslím, že MotoGP opravdu těží z toho, že mají osobnost jako Valentino.“

„Hezké je na tom to, že mimo dráhu je opravdu stejný. Milý, upřímný a  zábavný kluk. Jeho výsledky mluví samy za sebe, je to devítinásobný mistr světa a jeden z nejlepších jezdců všech dob,“ řekl závěrem James Toseland, jenž se letos po dvou letech vrátil mezi superbiky.

10:14 | Marc Márquez dnes slaví 25 let.
16. února | Rossi odkaz
16. února | Valentino Rossi dnes slaví 39 let.
14. února | Sandro Cortese přestupuje do Supersportů. V Moto2 Němec skončil, protože tým Kiefer Racing, v němž měl jezdit, je v… odkaz
13. února | Pol Espargaro nebude testovat v Thajsku. Má za sebou úspěšnou operaci v bederní oblasti. Zranění bylo pravděpodobně… odkaz