9
Fotogalerie

Pokud přijde nabídka od HRC, Dovi je připraven

Doviho manažer uvedl, že v případě zájmu ze strany HRC je Dovizioso připraven v úvodu sezóny nahradit Marca Márqueze.

Začátek letošní sezóny MotoGP se pomalu ale jistě blíží. Marc Márquez, který začátkem prosince absolvoval třetí operaci zlomené pažní kosti, už sice začal s rehabilitací, nicméně úvod letošní sezóny pravděpodobně nestihne. Honda zatím nevydala žádné oficiální prohlášení, které by se týkalo Márquezova možného náhradníka. Dle Márquezova šéfmechanika Santiho Hernandeze by bylo nejlogičtější volbou, kdyby Márqueze opět nahradil Stefan Bradl, který Márqueze nahrazoval už loni a zároveň tedy i dobře zná motocykl. Nicméně Simone Battistella (Doviho manažer) v rozhovoru pro Sky Sport sdělil, že je přesvědčen, že Dovi by byl vhodným kandidátem.

Dle Battistellových slov je Dovizioso dobře připraven na to, aby v případě zájmu ze strany Hondy mohl Márqueze v úvodu sezóny nahradit. Na otázku, zda už byl zahájen kontakt s HRC, odpověděl Battistella, že zatím ne. „Pokud by ovšem nabídka přišla, je Andrea připraven. Trénuje motokros na amatérské úrovni, ale dělá to s takovou intenzitou, jako by byl v plné přípravě na další sezónu MotoGP,“ dodal manažer. „Letos budeme pracovat na tom, abychom se vrátili v roce 2022. Co se týče Hondy, tak samozřejmě je nám s Andreou líto toho, co se Marcovi stalo a je jasné, že oni sami vyhodnotí, kdy se jezdec bude moci vrátit,“ pokračoval Battistella.

Pokud by nakonec Dovizioso opravdu v úvodu roku nahradil zraněného Márqueze, byla by jeho účast v letošním šampionátu pouze dočasná, protože pravidla neumožňují tři motocykly pro jeden tým. „To, aby Dovi zahájil sezónu spolu s Polem Espargarem a následně, až se Márquez vrátí, by byl dodán ještě třetí motocykl, není možné. Takže si tedy nemyslím, že bychom měli moc možností. Budeme tedy čekat,“ řekl dále Battistella.

Zdroj: Sky Sport, foto: Václav Duška Jr.

Doporučujeme

Články odjinud