Pokud Rossi tento týden ve Valencii nenastoupí, nahradí jej Američan Gerloff

Valentino Rossi už se sice cítí dobře, nicméně i včera měl ještě pozitivní test na koronavirus, takže jeho účast ve Valencii není jistá.

Valentino Rossi se před prvním závodem v Aragonii nakazil koronavirem. Následně musel vynechat GP Aragonie i GP Teruelu a navíc to teď vypadá, že nemusí stihnout ani první závod ve Valencii.

Valentino Rossi nepojede závod v Aragonii, má koronavirus

Valentino Rossi nepojede závod v Aragonii, má koronavirus

Jezdec Yamahy už se sice cítí dobře, ale i jeho včerejší test na koronavirus byl pozitivní. Aby mohl Rossi nastoupit do závodu, musí absolvovat dva testy s negativním výsledkem. Zatím tedy ještě je možnost, že to Rossi stihne a na dráze by se objevil třeba až v sobotu. Pokud budou i další Rossiho testy pozitivní, nahradí jej Američan Garrett Gerloff, jezdec týmu GRT Yamaha WorldSBK.

Před závody v Aragonii se sice spekulovalo o tom, že by Rossiho mohl nahradit Jorge Lorenzo, ale nakonec jel v Aragonii jenom sám Maverick Viňales a Rossiho místo zůstalo prázdné. A ani nyní nakonec nebyl povolán Lorenzo, ale právě výše zmíněný Gerloff.

Zdroj: motogp.com, foto: Václav Duška Jr.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře


22. listopadu | Desátého vítěze jsme se nedočkali. Oliveira dnes v Portugalsku vybojoval své druhé vítězství v MotoGP. odkaz
22. listopadu | Enea Bastianini - šampion Moto2 pro rok 2020: odkaz
22. listopadu | Albert Arenas - šampion Moto3 pro rok 2020: odkaz
22. listopadu | Poslední letošní závod třídy MotoGP je ještě před námi, ale jména všech tří šampionů pro letošní rok už známe. Šampionem Moto3 se stal Albert Arenas, v Moto2 se z titulu raduje Enea Bastianini. V MotoGP si Joan Mir zajistil titul už minulou neděli.
22. listopadu | Po nehodě v úvodu dnešního závodu musel di Giannantonio do zdravotního střediska na okruhu. odkaz