Pokud Rossi tento týden ve Valencii nenastoupí, nahradí jej Američan Gerloff

Valentino Rossi už se sice cítí dobře, nicméně i včera měl ještě pozitivní test na koronavirus, takže jeho účast ve Valencii není jistá.

Valentino Rossi se před prvním závodem v Aragonii nakazil koronavirem. Následně musel vynechat GP Aragonie i GP Teruelu a navíc to teď vypadá, že nemusí stihnout ani první závod ve Valencii.

Valentino Rossi nepojede závod v Aragonii, má koronavirus

Valentino Rossi nepojede závod v Aragonii, má koronavirus

Jezdec Yamahy už se sice cítí dobře, ale i jeho včerejší test na koronavirus byl pozitivní. Aby mohl Rossi nastoupit do závodu, musí absolvovat dva testy s negativním výsledkem. Zatím tedy ještě je možnost, že to Rossi stihne a na dráze by se objevil třeba až v sobotu. Pokud budou i další Rossiho testy pozitivní, nahradí jej Američan Garrett Gerloff, jezdec týmu GRT Yamaha WorldSBK.

Před závody v Aragonii se sice spekulovalo o tom, že by Rossiho mohl nahradit Jorge Lorenzo, ale nakonec jel v Aragonii jenom sám Maverick Viňales a Rossiho místo zůstalo prázdné. A ani nyní nakonec nebyl povolán Lorenzo, ale právě výše zmíněný Gerloff.

Zdroj: motogp.com, foto: Václav Duška Jr.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

15. května | Bastianini vítězí potřetí v letošní sezóně. odkaz
15. května | Závod Moto3 bude restartován a zkrácen na 14 kol. Jezdci se na startu seřadí dle původních pozic z kvalifikace.
15. května | Závod Moto3 je přerušen. v Le Mans začalo pršet. odkaz
14. května | Deniz Öncü měl dnes nepříjemný pád. Musel do zdravotního střediska na vyšetření, ale nakonec je v pořádku. odkaz
2. května | Server odkaz dnes přišel s informací, že Suzuki na konci letošního roku opustí MotoGP. Očekává se, že brzy by mělo být vydáno oficiální oznámení.