Pol Espargaro a Dani Pedrosa testovali KTM v Rakousku

Mnozí motocykloví závodníci už před několika dny začali znovu trénovat na motocyklech. Pol Espargaro a Dani Pedrosa už dokonce znovu usedli přímo na stroje MotoGP.

Motocykloví závodníci už několik dnů mohou opět trénovat na motocyklech. Jezdci sídlící v Andoře už měli možnost jezdit na tamním okruhu „Circuit Andorra - Pas de la Casa“. Bratři Márquezovi si v Lleidě zajezdili motokros a mnozí italští jezdci už se svezli na okruhu v Misanu. Alex Rins spolu s některými jezdci nižších kubatur testoval na okruhu v Barceloně. Ani v jednom z výše zmíněných případů se ovšem nejednalo o motocykl kategorie MotoGP.

Jezdci sídlící v Andoře a v Itálii už mohou tento týden trénovat na okruhu

Jezdci sídlící v Andoře a v Itálii už mohou tento týden trénovat na okruhu

Až teprve včera se motocykly MotoGP poprvé po dlouhé době objevily na dráze. Pol Espargaro a Dani Pedrosa včera a dnes testovali KTM v Rakousku na Red Bull Ringu. KTM společně s Aprilií patří mezi ty, kteří můžou do konce června pracovat na modifikaci pohonných jednotek, takže se rozhodla využít možnosti vyzkoušet stroje MotoGP na své domácí trati.

Co se týče startu letošní sezóny, tak zatím se stále předběžně počítá s tím, že by se mohlo začít znovu závodit v druhé polovině července na okruhu v Jerezu. Na definitivní potvrzení se však zatím stále čeká.

Zdroj: motogp.com, foto: Václav Duška Jr.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

23. února | Fausto Gresini zemřel. Spekulace o jeho smrti se objevily už včera, následně však byly vyvráceny. Nyní Gresiniho smrt potvrdil tým Gresini Racing. odkaz
23. února | Během včerejška se objevovaly zprávy, že Fausto Gresini zemřel na koronavirus. Tým tyto informace následně vyvrátil, nicméně dle posledních zpráv je Gresiniho stav velmi kritický. odkaz
17. února | Marc Márquez dnes slaví 28 let. odkaz
16. února | Valentino Rossi dnes slaví 42 let. odkaz
11. února | Fabio Quartararo přiznal, že v prosinci prodělal Covid. Už je ale zase v pořádku. odkaz