Pol Espargaro a Dani Pedrosa testovali KTM v Rakousku

Mnozí motocykloví závodníci už před několika dny začali znovu trénovat na motocyklech. Pol Espargaro a Dani Pedrosa už dokonce znovu usedli přímo na stroje MotoGP.

Motocykloví závodníci už několik dnů mohou opět trénovat na motocyklech. Jezdci sídlící v Andoře už měli možnost jezdit na tamním okruhu „Circuit Andorra - Pas de la Casa“. Bratři Márquezovi si v Lleidě zajezdili motokros a mnozí italští jezdci už se svezli na okruhu v Misanu. Alex Rins spolu s některými jezdci nižších kubatur testoval na okruhu v Barceloně. Ani v jednom z výše zmíněných případů se ovšem nejednalo o motocykl kategorie MotoGP.

Jezdci sídlící v Andoře a v Itálii už mohou tento týden trénovat na okruhu

Jezdci sídlící v Andoře a v Itálii už mohou tento týden trénovat na okruhu

Až teprve včera se motocykly MotoGP poprvé po dlouhé době objevily na dráze. Pol Espargaro a Dani Pedrosa včera a dnes testovali KTM v Rakousku na Red Bull Ringu. KTM společně s Aprilií patří mezi ty, kteří můžou do konce června pracovat na modifikaci pohonných jednotek, takže se rozhodla využít možnosti vyzkoušet stroje MotoGP na své domácí trati.

Co se týče startu letošní sezóny, tak zatím se stále předběžně počítá s tím, že by se mohlo začít znovu závodit v druhé polovině července na okruhu v Jerezu. Na definitivní potvrzení se však zatím stále čeká.

Zdroj: motogp.com, foto: Václav Duška Jr.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře


3. července | Letošní GP České republiky se opravdu pojede bez diváků, definitivně to potvrdil pořádající Spolek. Již zakoupené vstupenky budou platit na příští rok.
18. června | Jihomoravský kraj dnes podpořil konání GP České republiky v letošním a příštím roce. V úterý už podporu schválili i zastupitelé města Brna.
17. června | Příští týden budou v Misanu testovat některé týmy MotoGP a WSBK.
16. června | Zastupitelé města Brna dnes podpořili konání GP České republiky v letošním i příštím roce. Na oba ročníky Brno přispěje maximálně 60 miliónů korun. Ve čtvrtek bude o GP jednat zastupitelstvo Jihomoravského kraje.
11. června | Nový kalendář MotoGP pro rok 2020 byl zveřejněn. Začne se v červenci v Jerezu. odkaz