Pole position v Moto2 získal na Phillip Islandu Alex de Angelis

Kvalifikaci na GP Austrálie v třídě Moto2 vyhrál Alex de Angelis před Scottem Reddingem a Stefanem Bradlem.
Pole position v Moto2 získal na Phillip Islandu Alex de Angelis

Po své první pole position kariéry dlouho sahal Scott Redding, ale v samotném závěru kvalifikace mu ji upřel Alex de Angelis. Do první řady se dále postaví Stefan Bradl a Mike di Meglio.

Jezdci Moto2 se museli potýkat s mokrou tratí, déšť přišel na Phillip Island už v závěru kvalifikace MotoGP. Ideální stopa ale s postupem času oschla natolik, že mohli nazout hladké pneumatiky.

Karel Abraham vybojoval v Austrálii 10. pozici na startovním roštu.

V proměnlivých podmínkách upadli Andrea Iannone, který si přesto zajistil páté místo, a vítěz posledního závodu Roberto Rolfo, ten odstartuje až z 25. příčky.

GP Austrálie - Moto2, kvalifikace

P. Jezdec Motocykl km/h Čas Ztráta
1 Alex DE ANGELIS Motobi 272.0 1'35.148  
2 Scott REDDING Suter 272.0 1'35.378 0.230 
3 Stefan BRADL Suter 273.6 1'35.578 0.430 
4 Mike DI MEGLIO Suter 275.4 1'35.696 0.548 
5 Andrea IANNONE Speed Up 277.2 1'35.870 0.722 
6 Julian SIMON Suter 277.1 1'35.883 0.735 
7 Michael RANSEDER Suter 271.3 1'35.935 0.787 
8 Raffaele DE ROSA Tech 3 273.4 1'36.091 0.943 
9 Toni ELIAS Moriwaki 268.0 1'36.105 0.957 
10 Karel ABRAHAM FTR 266.8 1'36.133 0.985 
11 Wayne MAXWELL Moriwaki 267.5 1'36.146 0.998 
12 Thomas LUTHI Moriwaki 268.0 1'36.212 1.064 
13 Hector FAUBEL Suter 272.7 1'36.243 1.095 
14 Simone CORSI Motobi 271.4 1'36.245 1.097 
15 Fonsi NIETO Moriwaki 270.0 1'36.304 1.156 
16 Claudio CORTI Suter 272.5 1'36.319 1.171 
17 Jules CLUZEL Suter 276.1 1'36.326 1.178 
18 Axel PONS Pons Kalex 275.4 1'36.348 1.200 
19 Yuki TAKAHASHI Tech 3 274.3 1'36.389 1.241 
20 Alex BALDOLINI I.C.P. 274.4 1'36.392 1.244 
21 Alex DEBON FTR 272.9 1'36.448 1.300 
22 Gabor TALMACSI Speed Up 275.3 1'36.515 1.367 
23 Anthony WEST MZ-RE Honda 271.5 1'36.719 1.571 
24 Yonny HERNANDEZ BQR-Moto2 268.6 1'36.775 1.627 
25 Roberto ROLFO Suter 270.4 1'36.840 1.692 
26 Dominique AEGERTER Suter 275.3 1'37.169 2.021 
27 Ratthapark WILAIROT Bimota 267.7 1'37.229 2.081 
28 Sergio GADEA Pons Kalex 274.1 1'37.335 2.187 
29 Javier FORES Bimota 266.7 1'37.373 2.225 
30 Valentin DEBISE ADV 270.6 1'37.634 2.486 
31 Vladimir IVANOV Moriwaki 267.6 1'37.798 2.650 
32 Robertino PIETRI Suter 270.6 1'38.129 2.981 
33 Alexander CUDLIN BQR-Moto2 265.2 1'38.422 3.274 
34 Kazuki WATANABE Suter 265.8 1'38.781 3.633 
35 Kenny NOYES Promoharris 267.2 1'38.835 3.687 
36 Joan OLIVE Promoharris 265.0 1'39.318 4.170 
37 Yannick GUERRA Moriwaki 266.9 1'40.095 4.947 
38 Mashel AL NAIMI BQR-Moto2 270.6 1'40.274 5.126 
39 Hiromichi KUNIKAWA Bimota 266.8 1'41.716 6.568 

 

7:32 | Přerušení bylo krátké, už se opět jede.
7:30 | Po několika pádech byl trénink Moto2 přerušen kvůli stavu dráhy. Je potřeba vyčistit.
6:00 | Fenatiho velký pád: odkaz
3:09 | Gardnerův pád: odkaz
1:46 | Pád Bulegy a Caneta: odkaz

Harmonogram

GP Austrálie, Phillip Island
Pátek 20. října
Moto3 1. trénink   01:00–01:40
MotoGP 1. trénink   01:55–02:40
Moto2 1. trénink   02:55–03:40
Moto3 2. trénink   05:10–05:50
MotoGP 2. trénink   06:05–06:50
Moto2 2. trénink   07:05–07:50
Sobota 21. října
Moto3 3. trénink   01:00–01:40
MotoGP 3. trénink   01:55–02:40
Moto2 3. trénink   02:55–03:40
Moto 3 kvalifikace   04:35–05:15
MotoGP 4. trénink   05:30–06:00
MotoGP 1. kvalifikace   06:10–06:25
MotoGP 2. kvalifikace   06:35–06:50
Moto2 kvalifikace   07:05–07:50
Neděle 22. října    
Moto3 warm up   01:40–02:00
Moto2 warm up   02:10–02:30
MotoGP warm up   02:40–03:00
Moto3 závod   04:00
Moto2 závod   05:20
MotoGP závod   07:00