Pole position ve Valencii získal Toni Elias

Mistr světa Toni Elias porazil v kvalifikaci na GP Valencie Stefana Bradla a Andreu Iannoneho.
Pole position ve Valencii získal Toni Elias

Úřadující mistr světa Moto2 vyhrál svoji letošní teprve třetí kvalifikaci, v závodech už triumfoval sedmkrát. Na okruhu Ricarda Torma zaskočil nejrychlejším časem Stefana Bradla a Adreu Iannoneho, kteří se o vedení přetahovali většinu kvalifikace.

V souboji o druhé místo na poslední chvíli uspěl Bradl, svého italského soupeře překonal jen o osm tisícin sekundy. První startovní řadu uzavře Scott Redding. Karel Abraham zajel ve Valencii devátý čas, takže se postaví do čela třetí startovní řady.

GP Valencie - Moto2, kvalifikace

P. Jezdec Motocykl km/h Čas Ztráta
1 Toni ELIAS Moriwaki 262.6 1'36.141  
2 Stefan BRADL Suter 261.8 1'36.247 0.106 
3 Andrea IANNONE Speed Up 263.1 1'36.255 0.114 
4 Scott REDDING Suter 257.5 1'36.343 0.202 
5 Alex DE ANGELIS Motobi 266.4 1'36.413 0.272 
6 Kenan SOFUOGLU Suter 263.0 1'36.443 0.302 
7 Julian SIMON Suter 262.8 1'36.515 0.374 
8 Carmelo MORALES Suter 262.7 1'36.572 0.431 
9 Karel ABRAHAM FTR 260.6 1'36.624 0.483 
10 Thomas LUTHI Moriwaki 262.1 1'36.821 0.680 
11 Jules CLUZEL Suter 264.5 1'36.875 0.734 
12 Gabor TALMACSI Speed Up 265.4 1'36.885 0.744 
13 Kenny NOYES Promoharris 260.4 1'36.905 0.764 
14 Roman RAMOS MIR Racing 258.6 1'36.956 0.815 
15 Javier FORES AJR 258.8 1'36.993 0.852 
16 Hector FAUBEL Suter 265.4 1'37.006 0.865 
17 Dominique AEGERTER Suter 264.1 1'37.011 0.870 
18 Roberto ROLFO Suter 262.2 1'37.047 0.906 
19 Xavier SIMEON Moriwaki 260.3 1'37.108 0.967 
20 Simone CORSI Motobi 266.1 1'37.140 0.999 
21 Sergio GADEA Pons Kalex 266.7 1'37.237 1.096 
22 Yuki TAKAHASHI Tech 3 264.3 1'37.252 1.111 
23 Michael RANSEDER Suter 260.9 1'37.262 1.121 
24 Yonny HERNANDEZ BQR-Moto2 256.1 1'37.277 1.136 
25 Alex DEBON FTR 262.3 1'37.307 1.166 
26 Claudio CORTI Suter 259.7 1'37.403 1.262 
27 Raffaele DE ROSA Tech 3 260.2 1'37.511 1.370 
28 Alex BALDOLINI I.C.P. 264.1 1'37.541 1.400 
29 Axel PONS Pons Kalex 264.3 1'37.551 1.410 
30 Mike DI MEGLIO Suter 262.3 1'37.567 1.426 
31 Fonsi NIETO Moriwaki 262.1 1'37.577 1.436 
32 Vladimir IVANOV Moriwaki 260.9 1'37.587 1.446 
33 Ratthapark WILAIROT Bimota 263.6 1'37.697 1.556 
34 Ricard CARDUS Bimota 265.2 1'37.727 1.586 
35 Ferruccio LAMBORGHINI Moriwaki 259.4 1'37.953 1.812 
36 Anthony WEST MZ-RE Honda 262.9 1'38.088 1.947 
37 Joan OLIVE Promoharris 263.0 1'38.270 2.129 
38 Robertino PIETRI Suter 264.3 1'38.664 2.523 
39 Valentin DEBISE ADV 259.9 1'39.100 2.959 
40 Mashel AL NAIMI BQR-Moto2 263.2 1'39.182 3.041 
41 Yannick GUERRA Moriwaki 259.6 1'39.318 3.177 
42 Hiromichi KUNIKAWA Bimota 259.5 1'40.686 4.545 

 

16:20 | Nemocného Folgera v Malajsii nahradí Michael van der Mark.
15:42 | Dnes je to 6 let, co zahynul Marco Simoncelli.
22. října | Schrotter a Pasini takhle upadli ve druhém kole závodu: odkaz
22. října | Mir slaví: odkaz
22. října | Joan Mir - šampion Moto3 pro rok 2017: odkaz

Harmonogram

GP Austrálie, Phillip Island
Pátek 20. října
Moto3 1. trénink   01:00–01:40
MotoGP 1. trénink   01:55–02:40
Moto2 1. trénink   02:55–03:40
Moto3 2. trénink   05:10–05:50
MotoGP 2. trénink   06:05–06:50
Moto2 2. trénink   07:05–07:50
Sobota 21. října
Moto3 3. trénink   01:00–01:40
MotoGP 3. trénink   01:55–02:40
Moto2 3. trénink   02:55–03:40
Moto 3 kvalifikace   04:35–05:15
MotoGP 4. trénink   05:30–06:00
MotoGP 1. kvalifikace   06:10–06:25
MotoGP 2. kvalifikace   06:35–06:50
Moto2 kvalifikace   07:05–07:50
Neděle 22. října    
Moto3 warm up   01:40–02:00
Moto2 warm up   02:10–02:30
MotoGP warm up   02:40–03:00
Moto3 závod   04:00
Moto2 závod   05:20
MotoGP závod   07:00