Pole position vybojoval v Brně Tomizawa, Češi v třetí desítce

Shoya Tomizawa vyhrál kvalifikaci na Masarykově okruhu před Andreou Iannonem a Tonim Eliasem.

Do první řady se s nejrychlejší trojicí postaví Roberto Rolfo, který jako jediný dokázal s lídry držet krok. Zbytek startovního pole následoval už s větším odstupem, do druhé řady se kvalifikovali Yuki Takahashi, Dominique Aegerter, Simone Corsi a Arne Tode.

Zraky domácích diváků se ale upínali k českému trojlístku Pešek, Abraham, Vostárek. Českým barvám se bohužel nedařilo, nejlépe dopadl Lukáš Pešek, do domácího závodu odstartuje z 25. místa. Jen o dvě pozice za ním se umístil Patrik Vostárek, který se tak asi jako jediný bude radovat.

Karel Abraham upadl po kolizi hned v úvodu kvalifikace a i když se na trať stačil vrátit, upadl podruhé a jeho čas stačil až na 34. místo.

GP České republiky - Moto2, kvalifikace

P. Jezdec Tým Motocykl Čas Ztráta
1 Shoya TOMIZAWA Technomag-CIP Suter 2'03.452  
2 Andrea IANNONE Fimmco Speed Up Speed Up 2'03.684 0.232 
3 Toni ELIAS Gresini Racing Moto2 Moriwaki 2'03.741 0.289 
4 Roberto ROLFO Italtrans S.T.R. Suter 2'03.794 0.342 
5 Yuki TAKAHASHI Tech 3 Racing Tech 3 2'04.145 0.693 
6 Dominique AEGERTER Technomag-CIP Suter 2'04.251 0.799 
7 Simone CORSI JIR Moto2 Motobi 2'04.383 0.931 
8 Arne TODE Racing Team Germany Suter 2'04.484 1.032 
9 Julian SIMON Mapfre Aspar Team Suter 2'04.519 1.067 
10 Scott REDDING Marc VDS Racing Team Suter 2'04.528 1.076 
11 Jules CLUZEL Forward Racing Suter 2'04.597 1.145 
12 Fonsi NIETO Holiday Gym G22 Moriwaki 2'04.602 1.150 
13 Thomas LUTHI Interwetten Moriwaki Moto2 Moriwaki 2'04.605 1.153 
14 Alex BALDOLINI Caretta Technology Race Dept I.C.P. 2'04.735 1.283 
15 Alex DEBON Aeroport de Castello - Ajo FTR 2'04.775 1.323 
16 Gabor TALMACSI Fimmco Speed Up Speed Up 2'04.899 1.447 
17 Raffaele DE ROSA Tech 3 Racing Tech 3 2'04.929 1.477 
18 Mike DI MEGLIO Mapfre Aspar Team Suter 2'04.976 1.524 
19 Hector FAUBEL Marc VDS Racing Team Suter 2'04.989 1.537 
20 Stefan BRADL Viessmann Kiefer Racing Suter 2'05.029 1.577 
21 Axel PONS Tenerife 40 Pons Pons Kalex 2'05.268 1.816 
22 Sergio GADEA Tenerife 40 Pons Pons Kalex 2'05.387 1.935 
23 Claudio CORTI Forward Racing Suter 2'05.402 1.950 
24 Ratthapark WILAIROT Thai Honda PTT Singha SAG Bimota 2'05.426 1.974 
25 Lukáš PEŠEK Matteoni CP Racing Moriwaki 2'05.486 2.034 
26 Vladimir IVANOV Gresini Racing Moto2 Moriwaki 2'05.517 2.065 
27 Patrik VOSTÁREK Vector Kiefer Racing Suter 2'05.558 2.106 
28 Valentin DEBISE WTR San Marino Team ADV 2'05.650 2.198 
29 Yusuke TESHIMA JIR Moto2 Motobi 2'05.658 2.206 
30 Niccolo CANEPA RSM Team Scot Suter 2'05.760 2.308 
31 Kenny NOYES Jack & Jones by A.Banderas Promoharris 2'05.802 2.350 
32 Anthony WEST MZ Racing Team MZ-RE Honda 2'05.805 2.353 
33 Yonny HERNANDEZ Blusens-STX BQR-Moto2 2'05.871 2.419 
34 Karel ABRAHAM Cardion AB Motoracing FTR 2'05.877 2.425 
35 Xavier SIMEON Holiday Gym Racing Moriwaki 2'05.906 2.454 
36 Ricard CARDUS Maquinza-SAG Team Bimota 2'06.047 2.595 
37 Mashel AL NAIMI Blusens-STX BQR-Moto2 2'06.130 2.678 
38 Robertino PIETRI Italtrans S.T.R. Suter 2'06.458 3.006 
39 Joan OLIVE Jack & Jones by A.Banderas Promoharris 2'06.707 3.255 
40 Yannick GUERRA Holiday Gym G22 Moriwaki 2'07.711 4.259 
2:25 | @Stefanomanzi62 @alexmarquez73 Best thing about this was Alex apologising to Manzi for crashing in front of him the… odkaz
2:23 | Manzi měl plné ruce práce, aby se dokázal vyhnout padajícímu Márquezovi, ale dokázal to: odkaz
2:19 | Lüthi ve warm upu upadl: odkaz
5:39 | Michelin zůstane v MotoGP minimálně do roku 2023.
3:39 | Nakagami smetl Ponse: odkaz

Harmonogram

GP Austrálie, Phillip Island
Pátek 20. října
Moto3 1. trénink   01:00–01:40
MotoGP 1. trénink   01:55–02:40
Moto2 1. trénink   02:55–03:40
Moto3 2. trénink   05:10–05:50
MotoGP 2. trénink   06:05–06:50
Moto2 2. trénink   07:05–07:50
Sobota 21. října
Moto3 3. trénink   01:00–01:40
MotoGP 3. trénink   01:55–02:40
Moto2 3. trénink   02:55–03:40
Moto 3 kvalifikace   04:35–05:15
MotoGP 4. trénink   05:30–06:00
MotoGP 1. kvalifikace   06:10–06:25
MotoGP 2. kvalifikace   06:35–06:50
Moto2 kvalifikace   07:05–07:50
Neděle 22. října    
Moto3 warm up   01:40–02:00
Moto2 warm up   02:10–02:30
MotoGP warm up   02:40–03:00
Moto3 závod   04:00
Moto2 závod   05:20
MotoGP závod   07:00