Pole position vybojoval ve stopětadvacítkách domácí Julian Simon

[GP Španělska - 125 ccm, kvalifikace]

Kvalifikaci na Grand Prix Španělska vyhrál na domácí půdě Julian Simon, druhé místo získal jeho týmový kolega Bradley Smith.

O pole position bojoval s dvojicí s týmu Aspar vítěz prvních dvou závodů Andrea Iannone, v cíli se však musel spokojit s třetím místem. První řadu uzavřel Marc Marquez, který zaznamenal svůj nejlepší kvalifikační výsledek na domácí půdě.

Lukáš Šembera se přiblížil druhé desítce a do závodu odstartuje z 23. místa.

GP Španělska - 125 ccm, kvalifikace

P.   Jezdec Motocykl Čas Ztráta Km/h
1 Klepněte pro větší obrázek Julian SIMON Aprilia 1:48,237 - 213.354
2 Klepněte pro větší obrázek Bradley SMITH Aprilia 1:48,434 + 0,197 215.956
3 Klepněte pro větší obrázek Andrea IANNONE Aprilia 1:48,519 + 0,282 212.014
4 Klepněte pro větší obrázek Marc MARQUEZ KTM 1:48,931 + 0,694 216.563
5 Klepněte pro větší obrázek Sergio GADEA Aprilia 1:48,955 + 0,718 217.741
6 Klepněte pro větší obrázek Dominique AEGERTER Derbi 1:49,237 + 1,000 216.823
7 Klepněte pro větší obrázek Scott REDDING Aprilia 1:49,310 + 1,073 212.222
8 Klepněte pro větší obrázek Daniel WEBB Aprilia 1:49,353 + 1,116 215.268
9 Klepněte pro větší obrázek Sandro CORTESE Derbi 1:49,362 + 1,125 214.754
10 Klepněte pro větší obrázek Pol ESPARGARO Derbi 1:49,400 + 1,163 213.143
11 Klepněte pro větší obrázek Joan OLIVE Derbi 1:49,806 + 1,569 216.129
12 Klepněte pro větší obrázek Simone CORSI Aprilia 1:49,954 + 1,717 211.723
13 Klepněte pro větší obrázek Randy KRUMMENACHER Aprilia 1:49,968 + 1,731 216.954
14 Klepněte pro větší obrázek Stefan BRADL Aprilia 1:50,167 + 1,930 214.498
15 Klepněte pro větší obrázek Efren VAZQUEZ Derbi 1:50,196 + 1,959 215.139
16 Klepněte pro větší obrázek Esteve RABAT Aprilia 1:50,249 + 2,012 214.285
17 Klepněte pro větší obrázek Cameron BEAUBIER KTM 1:50,256 + 2,019 213.438
18 Klepněte pro větší obrázek Nicolas TEROL Aprilia 1:50,342 + 2,105 213.312
19 Klepněte pro větší obrázek Johann ZARCO Aprilia 1:50,453 + 2,216 212.975
20 Klepněte pro větší obrázek Tomoyoshi KOYAMA Loncin 1:50,564 + 2,327 208.978
21 Klepněte pro větší obrázek Takaaki NAKAGAMI Aprilia 1:50,781 + 2,544 214.498
22 Klepněte pro větší obrázek Lorenzo SAVADORI Aprilia 1:51,098 + 2,861 211.764
23 Klepněte pro větší obrázek Lukáš ŠEMBERA Aprilia 1:51,542 + 3,305 209.708
24 Klepněte pro větší obrázek Jasper IWEMA Honda 1:51,605 + 3,368 213.185
25 Klepněte pro větší obrázek Alberto MONCAYO Aprilia 1:51,945 + 3,708 209.871
26 Klepněte pro větší obrázek Lorenzo ZANETTI Aprilia 1:52,050 + 3,813 211.515
27 Klepněte pro větší obrázek Alexis MASBOU Loncin 1:52,850 + 4,613 203.850
28 Klepněte pro větší obrázek Luca MARCONI Aprilia 1:53,002 + 4,765 213.861
29 Klepněte pro větší obrázek Luis SALOM Honda 1:53,186 + 4,949 211.889
30 Klepněte pro větší obrázek Borja MAESTRO Aprilia 1:54,170 + 5,933 207.772
31 Klepněte pro větší obrázek Luca VITALI Aprilia 1:54,642 + 6,405 211.930
32 Klepněte pro větší obrázek Michael RANSEDER Haojue 1:54,765 + 6,528 196.793
  Klepněte pro větší obrázek Eduard LOPEZ Aprilia      
  Klepněte pro větší obrázek Matthew HOYLE Haojue      
  Klepněte pro větší obrázek Jordi DALMAU Honda      
  Klepněte pro větší obrázek Jonas FOLGER Aprilia      

22. října | Schrotter a Pasini takhle upadli ve druhém kole závodu: odkaz
22. října | Mir slaví: odkaz
22. října | Joan Mir - šampion Moto3 pro rok 2017: odkaz
22. října | Po prudké změně podmínek na trati byl závod Moto3 zastaven. odkaz
22. října | Mir se raduje z titulu: odkaz

Harmonogram

GP Austrálie, Phillip Island
Pátek 20. října
Moto3 1. trénink   01:00–01:40
MotoGP 1. trénink   01:55–02:40
Moto2 1. trénink   02:55–03:40
Moto3 2. trénink   05:10–05:50
MotoGP 2. trénink   06:05–06:50
Moto2 2. trénink   07:05–07:50
Sobota 21. října
Moto3 3. trénink   01:00–01:40
MotoGP 3. trénink   01:55–02:40
Moto2 3. trénink   02:55–03:40
Moto 3 kvalifikace   04:35–05:15
MotoGP 4. trénink   05:30–06:00
MotoGP 1. kvalifikace   06:10–06:25
MotoGP 2. kvalifikace   06:35–06:50
Moto2 kvalifikace   07:05–07:50
Neděle 22. října    
Moto3 warm up   01:40–02:00
Moto2 warm up   02:10–02:30
MotoGP warm up   02:40–03:00
Moto3 závod   04:00
Moto2 závod   05:20
MotoGP závod   07:00