Pole position získal v Misanu Bradley Smith

Brit Bradley Smith překonal v boji o kvalifikační vítězství v San Marinu Marca Marqueze, Nicolase Terola a Pola Espargara.

Smith si zajistil první místo na startovním roštu až svým posledním kolem, kterým odsunul do té doby vedoucího Marca Marqueze, jenž je zároveň v čele tabulky šampionátu. Brit tak narušil hegemonii španělských jezdců na čele výsledkové listiny kvalifikace.

Vedle Marca Marqueze se postaví jeho krajané Nicolas Terol a Pol Espargaro. Všechny jezdce v první řadě dělí velmi podobné rozestupy. Druhou řadu tvoří Tomoyoshi Koyama, Sandro Cortese, Efren Vazquez a Esteve Rabat.

Jakub Kornfeil odstartuje do Grand Prix San Marina z 19. místa.

V kvalifikaci upadli Marcel Shrötter, Randy Krummenacher a Alessandro Tonucci, jenž startuje na divokou kartu.

GP San Marina - 125 ccm, kvalifikace

P. Jezdec Tým Motocykl Čas Ztráta
1 Bradley SMITH Bancaja Aspar Team Aprilia 1'43.329  
2 Marc MARQUEZ Red Bull Ajo Motorsport Derbi 1'43.487 0.158 
3 Nicolas TEROL Bancaja Aspar Team Aprilia 1'43.644 0.315 
4 Pol ESPARGARO Tuenti Racing Derbi 1'43.809 0.480 
5 Tomoyoshi KOYAMA Racing Team Germany Aprilia 1'44.272 0.943 
6 Sandro CORTESE Avant Mitsubishi Ajo Derbi 1'44.341 1.012 
7 Efren VAZQUEZ Tuenti Racing Derbi 1'44.479 1.150 
8 Esteve RABAT Blusens-STX Aprilia 1'44.561 1.232 
9 Danny WEBB Andalucia Cajasol Aprilia 1'44.816 1.487 
10 Johann ZARCO WTR San Marino Team Aprilia 1'44.929 1.600 
11 Jonas FOLGER Ongetta Team Aprilia 1'44.975 1.646 
12 Luis SALOM Stipa-Molenaar Racing GP Aprilia 1'45.020 1.691 
13 Randy KRUMMENACHER Stipa-Molenaar Racing GP Aprilia 1'45.103 1.774 
14 Alberto MONCAYO Andalucia Cajasol Aprilia 1'45.166 1.837 
15 Simone GROTZKYJ Fontana Racing Aprilia 1'45.217 1.888 
16 Adrian MARTIN Aeroport de Castello - Ajo Aprilia 1'45.661 2.332 
17 Jasper IWEMA CBC Corse Aprilia 1'46.048 2.719 
18 Marcel SCHROTTER Interwetten Honda 125 Honda 1'46.309 2.980 
19 Jakub KORNFEIL Racing Team Germany Aprilia 1'46.366 3.037 
20 Zulfahmi KHAIRUDDIN AirAsia - Sepang Int. Circuit Aprilia 1'46.368 3.039 
21 Louis ROSSI CBC Corse Aprilia 1'46.557 3.228 
22 Armando PONTONE Junior GP FMI Aprilia 1'46.916 3.587 
23 Lorenzo SAVADORI Matteoni CP Racing Aprilia 1'46.932 3.603 
24 Luca MARCONI Ongetta Team Aprilia 1'46.940 3.611 
25 Alessandro TONUCCI Junior GP Racing Team FMI Aprilia 1'47.235 3.906 
26 Francesco MAURIELLO Team Semprucci Aprilia 1'47.455 4.126 
27 Tommaso GABRIELLI Racing Team Gabrielli Aprilia 1'47.732 4.403 
28 Joan PERELLO Lambretta Reparto Corse Lambretta 1'47.809 4.480 
29 Marco RAVAIOLI Lambretta Reparto Corse Lambretta 1'47.973 4.644 
30 Alexis MASBOU Ongetta Team Aprilia 1'48.111 4.782 
31 Sturla FAGERHAUG AirAsia - Sepang Int. Circuit Aprilia 1'48.324 4.995 
32 Giovanni BONATI Junior GP FMI Aprilia 1'48.346 5.017 
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

16:20 | Nemocného Folgera v Malajsii nahradí Michael van der Mark.
15:42 | Dnes je to 6 let, co zahynul Marco Simoncelli.
22. října | Schrotter a Pasini takhle upadli ve druhém kole závodu: odkaz
22. října | Mir slaví: odkaz
22. října | Joan Mir - šampion Moto3 pro rok 2017: odkaz

Harmonogram

GP Austrálie, Phillip Island
Pátek 20. října
Moto3 1. trénink   01:00–01:40
MotoGP 1. trénink   01:55–02:40
Moto2 1. trénink   02:55–03:40
Moto3 2. trénink   05:10–05:50
MotoGP 2. trénink   06:05–06:50
Moto2 2. trénink   07:05–07:50
Sobota 21. října
Moto3 3. trénink   01:00–01:40
MotoGP 3. trénink   01:55–02:40
Moto2 3. trénink   02:55–03:40
Moto 3 kvalifikace   04:35–05:15
MotoGP 4. trénink   05:30–06:00
MotoGP 1. kvalifikace   06:10–06:25
MotoGP 2. kvalifikace   06:35–06:50
Moto2 kvalifikace   07:05–07:50
Neděle 22. října    
Moto3 warm up   01:40–02:00
Moto2 warm up   02:10–02:30
MotoGP warm up   02:40–03:00
Moto3 závod   04:00
Moto2 závod   05:20
MotoGP závod   07:00