Poncharal: Je těžké být lepší, ale zkusíme to

Mezi netovárními jezdci a týmy je Edwards spolu s Tech3 nejlepší.
Pro letošní ročník mistrovství světa silničních motocyklů získal tým Monster Tech 3 velmi konkurenceschopný technický komplet v podobě závodních prototypů Yamaha YZR-M1. Colin Edwards dokázal potenciálu svého stroje plně využít a svým celkově pátým místem udělal radost Herve Poncharalovi, který již řadu let stojí za kormidlem francouzského týmu.

Až poslední závod ve Valencii rozhodl o tom, že Američan v barvách francouzského týmu získal o jeden jediný bod pátou příčku, když dokázal porazit továrního jezdce Hondy Andrea Doviziosa. Navíc Edwardsovi patří status nejlepšího jezdce netovárního týmu a to samé patří v soutěži týmů čtvrtému Monster Tech 3.

V rozhovoru pro motogp.com Poncharal neskrýval svou spokojenost s výsledkem uplynulé sezony a nadšení, když hovořil o vyhlídkách ohledně příštího ročníku světového šampionátu, kde se představí s Colinem Edwardsem a s nově příchozím Benem Spiesem.

„Celkově to byla skutečně dobrá sezona,“ řekl úvodem Herve Poncharal. „Od začátku sezony jsme si byli jisti, že máme dobrý komplet a také, že by snad Colin mohl zajet svou zatím nejlepší sezonu. Nakonec to Colin zvládl s pátým místem a my získali druhou příčku v Doningtonu.“

„Také jsme byli čtvrtí v soutěži týmů, takže jak mezi týmy tak mezi jezdci jsme nejlepší, protože první čtyři chlapi jsou téměř nedotknutelní. S takovým výsledkem jsme spokojení.“

Monster Tech 3 získal čerstvou posilu v podobě Bena Spiese, jenž letos vyhrál šampionát superbiků a v příštím roce tak bude spolu s Colinem Edwardsem tvořit celkem výraznou jezdeckou dvojici. Nabízí se tak otázka, kdy se podaří někomu z obou jezdců vyhrát pro francouzský tým první Grand Prix.

„Není to snadné, protože když jste v mistrovství čtvrtí a před vámi je Fiat Yamaha, Repsol Honda a Ducati Marlboro tak je těžké být lepší, ale zkusíme to, nic není nemožné,“ řekl Poncharal. „Páté místo také není pro Colina jednoduché, ale myslím, že s ambicemi Colina a Bena, proč bychom přinejmenším nezvládli to samé co letos? To bude hlavní cíl.“

„Sníme o tom a budeme usilovat o první vítězství v MotoGP. Věřím, že Colin a Ben udělají to samé, ale dokázat to znamená, že musíte být mezi prvními čtyřmi a nevím zda budeme dostatečně silní na to, abychom to dokázali, ale zkusíme to,“ řekl závěrem Herve Poncharal.
18. února | Márquez po pádu v zatáčce č. 12: odkaz
18. února | Na thajskou dráhu dnes zavítal had: odkaz
17. února | Marc Márquez dnes slaví 25 let.
16. února | Rossi odkaz
16. února | Valentino Rossi dnes slaví 39 let.