Poncharala nadchla nová technika Yamahy a pneumatiky Bridgestone

Tým Tech3 má nakročeno k další úspěšné sezóně.
Tým Tech3 loni velmi těžil z úzké spolupráce s továrnou Yamaha a to se odrazilo i na výsledcích. Poncharalův tým byl nejlepší z netovárních stájí a letos by si mohl ještě polepšit. Umožnit by mu to měla technika od Yamahy a nové pneumatiky.

"Již v roce 2008 jsme byli velmi spokojeni s motorkou, kterou jsme měli. Moje hlavní starost byla, jak Yamaha může udělat ještě lepší motorku? Byla totiž již velmi konkurenceschopná. První test, který jsme měli zde v Sepangu, ukázal, že se motorka zlepšila v mnoha oblastech. Máme silnější motor, šasi je opravdu dobré. Určitě je to ve srovnání s loňským rokem zlepšení," pochvaloval si Poncharal.

Novinkou pro tým Tech3 jsou pneumatiky Bridgestone, ještě loni jezdili Edwards a Toseland na Michelinech. Yamaha však měla výhodu znalostí japonského obutí díky Valentinu Rossimu, takže mohla svůj stroj přizpůsobit již ve fázi návrhu.

I když mají někteří bývalí jezdci Michelinu menší problémy Bridgestonům porozumět, podle Poncharala jde u Tech3 vše hladce.

"Jsme velmi spokojeni s pneumatikami. Provedli jsme několik závodních simulací a jezdci nemohli uvěřit, jak byla na těchto pneumatikách motorka stabilní a jak si mohli věřit. Přechod byl opravdu snadný. Myslím, že toto rozhodnutí bylo správné a nová pravidla o pneumatikách pomůžou všem, hlavně nezávislým týmům, jako jsme my, aby se mohly přiblížit těm továrním a zlepšit podívanou," dodal.
10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz