Pondělnímu testu v Jerezu kraloval Viňales

Jezdci královské kubatury dnes ještě zůstali v Jerezu a absolvovali jednodenní test. Nejlepší časy zajeli Maverick Viňales, Alex Rins a Joan Mir.

Po včerejším závodě jezdci třídy MotoGP ještě zůstali v Jerezu a absolvovali tam jednodenní testovací program. Testu se ovšem neúčastnil Stefan Bradl. Dále také chyběl Fabio Quartararo, který měl včera během závodu velký problém s pravou paží. Pravděpodobně by se mohlo jednat o tzv. arm pump, což je u motocyklových závodníků poměrně běžný problém s prokrvením předloktí. Letos už byli kvůli tomuto problému na operaci Lecuona a Miller. Quartararo podobný operační zákrok podstoupil zhruba před dvěma lety. Nyní se zvažuje další operace. Jezdec zamířil na konzultaci k lékaři a brzy se bude muset rozhodnout, jak problém vyřešit, aby byl v pořádku pro svou domácí GP v Le Mans, která se jede za necelé dva týdny.

Miller si dnes dojel pro svou druhou výhru v MotoGP, čekal na ni skoro pět let

Miller si dnes dojel pro svou druhou výhru v MotoGP, čekal na ni skoro pět let

Na dráze dnes příliš nebyl vidět ani Marc Márquez, který musel test vzdát kvůli potížím s ramenem, paží a krkem. Osminásobný šampion se teprve nedávno vrátil po třetí operaci zlomené paže a nyní o víkendu měl další dva těžké pády. Nyní se jezdec bude snažit, aby byl v pořádku na GP Francie.

Nejlepší čas dnešního testu nakonec zaznamenal Maverick Viňales (1:36,879), který byl zároveň i nejpilnějším jezdcem dne. Jako jediný zajel více než 100 kol – konktrétně 101 kol.

Pod hranici 1:37 na kolo se dostal i druhý Alex Rins, tomu se ovšem nyní ozvaly starší problémy s ramenem, takže si bude muset nechat rameno zkontrolovat lékařem, aby se ujistil, že je vše v pořádku. První trojici dnes uzavřel Joan Mir. Do první pětky se vešli i Takaaki Nakagami a Johann Zarco.

Šestý nejlepší čas zaznamenal Pol Espargaro. Následovali Miguel Oliveira, Luca Marini a Franco Morbidelli. Nový vedoucí muž šampionátu – Francesco Bagnaia – uzavřel první desítku. Vítěz včerejšího závodu – Jack Miller – dnes zajel osmnáctý čas.

MotoGP - test, Jerez - 3. 5. 2021

Klepněte pro větší obrázek

Foto: Václav Duška Jr.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře