Poprvé ve Valencii vyhrává závod Grand Prix Jorge Lorenzo

Španěl vyhrál poslední závod sezony, druhé místo obsadil Casey Stoner a na třetím místě dojel Valentino Rossi. Titul má Jorge Lorenzo, vicemistra získal Dani Pedrosa a celkové třetí místo obsadil Valentino Rossi.
Poprvé ve Valencii vyhrává závod Grand Prix Jorge Lorenzo

Poslední závod sezony představili jezdci osmistovek, motocyklových prototypů MotoGP. Mistrem světa je Jorge Lorenzo, ale ve hře byl stále titul vicemistra, o který dnes bojoval Dani Pedrosa z Repsol Hondy a Valentino Rossi, jezdec Fiat Yamahy. Ital zároveň odolával tlaku Casey Stonera, jenž bojoval o celkové třetí místo. Zajímavá situace, slibovala zajímavý závod.

Do řádné porce třiceti kol závodu ve Valencii vyrazil z pole position Casey Stoner z továrního týmu Ducati, za ním to byl Mistr světa MotoGP pro rok 2010 Jorge Lorenzo a první řadu uzavřel Marco Simoncelli, překvapení sobotní kvalifikace. Valentino Rossi startoval čtvrtý, Dani Pedrosa osmý.

Start se perfektně podařil jezdcům továrních Ducati, Stoner si udržel první pozici, Nicky Hayden se po několika zatáčkách propracoval na druhé místo. V druhém kole málem havaroval Jorge Lorenzo, když se snažil předjet Marca Simoncelliho na Hondě a Nicky Hayden přišel v levotočivé zatáčce o předek a skončil v kotrmelcích ve štěrku únikové zóny. Tím pádem prohrál souboj na dálku s Benem Spiesem, který tam v mistrovství světa obsadí šesté místo.

Fantastický výkon podával Dani Perosa, který jel zraněný na druhém místě za vedoucím Casey Stonerem. Třetí místo patřilo v šestém kole závodu Valentinu Rossimu, čtvrtý jel Jorge Lorenzo a pátý Marco Simoncelli. Ve Valencii Pedrosa umí, protože už v sedmém kole přišel jeho první útok na vedoucí pozici. Zároveň už za ním jela dvojice továrních Yamah Rossi s Lorenzem.

V devátém kole už na druhého Pedrosu zaútočil Valentino Rossi, čehož také využil Jorge Lorenzo a jezdec Repsol Hondy byl najednou čtvrtý, Lorenzo třetí, Rossi druhý a Stoner první. Pátý Marco Simoncelli už ztrácel na Pedrosu dvě sekundy. Pedrosu už v této době asi bolela zlomenina klíční kosti. Závod na třicet kol patří k jednomu z nejdelších a to je velký nápor na fyzičku, kterou ještě nemá stoprocentní.

Ve dvanáctém kole předjel Lorenzo Rossiho, otočil plynem a vydal se na stíhací jízdu vedoucího Casey Stonera. Ital se ale svého týmového kolegy držel a nenechal si ho poodjet ani o metr navíc. Ve třináctém kole odstoupil Loris Capirossi a tímto způsobem se také rozloučil s týmem Rizla Suzuki. Ve čtrnáctém kole pátý Marco Simoncelli stále odolával tlaku Doviziosa, sedmý jel Ben Spies, osmý perfektně Héctor Barberá, devátý Marco Melandri a první desítku uzavíral Aleix Espargaró.

Druhá polovina závodu ve Valencii vypadala jednoznačně na bitvu mezi Stonerem, Lorenzem a Rossim. Stoner si stále držel první místo, ale dvojici Fiat Yamahy měl těsně za sebou a bylo jen otázkou času, kdy přijde finální útok. V posledních deseti kolech byl ale Stonerovi blíž Lorenzo, Rossi ztrácel šest desetin.

Ve dvacátém kole dojela Daniho Pedrosu skupinka jezdců vedená pátým Simoncellim, Doviziosem a Spiesem. Simoncelli Pedrosu bez problému předjel a pokračoval v závodu na čtvrtém místě, stejné pozici, na které dokončil závod v Portugalsku. Jenže to teprve začal vzájemný souboj trojice Simoncelli-Dovizioso-Spies. Pedrosa postupně ztrácel a cílem závodu nakonec projel na sedmém místě.

Osm kol před cílem předjíždí Jorge Lorenzo Casey Stonera a vede závod královské kubatury. Lorenzo dokázal postupně navyšovat náskok ve vedení a v pětadvacátém kole už najel na druhého Stonera půl sekundu, třetí Valentino Rossi ztrácel na vedení čtyři sekundy. Tři kola před koncem bojoval o čtvrté místo Dovizioso s Benem Spiesem a Američan byl nakonec úspěšný. Simoncelli skončil šestý, sedmý Dani Pedrosa, osmý Héctor Barberá, devátý Álvaro Bautista a první desítku uzavřel Randy De Puniet.

Dvaašedesátý ročník mistrovství světa skončil. Závod Ve Valencii poprvé vyhrál Jorge Lorenzo, Mistr světa třídy MotoGP 2010, druhé místo obsadil Casey Stoner a třetí projel cílem Valentino Rossi. V celkovém hodnocení udržel Dani Pedrosa druhé místo a Valentino Rossi své účinkování u Yamahy ukončil na třetí příčce.

GP Portugalska, závod - MotoGP:

P.

Jezdec Země Tým Motocykl Km/h Čas/ztráta
1

Jorge LORENZO SPA Fiat Yamaha Team Yamaha 154.2 46'44.622
2

Casey STONER AUS Ducati Team Ducati 154.0 +4.576
3

Valentino ROSSI ITA Fiat Yamaha Team Yamaha 153.7 +8.998
4

Ben SPIES USA Monster Yamaha Tech 3 Yamaha 153.3 +17.643
5

Andrea DOVIZIOSO ITA Repsol Honda Team Honda 153.2 +19.160
6

Marco SIMONCELLI ITA San Carlo Honda Gresini Honda 153.1 +20.674
7

Dani PEDROSA SPA Repsol Honda Team Honda 152.8 +26.797
8

Hector BARBERA SPA Paginas Amarillas Aspar Ducati 152.6 +29.288
9

Alvaro BAUTISTA SPA Rizla Suzuki MotoGP Suzuki 152.6 +29.451
10

Randy DE PUNIET FRA LCR Honda MotoGP Honda 152.6 +29.860
11

Aleix ESPARGARO SPA Pramac Racing Team Ducati 152.5 +31.761
12

Colin EDWARDS USA Monster Yamaha Tech 3 Yamaha 152.4 +33.604
13

Marco MELANDRI ITA San Carlo Honda Gresini Honda 152.2 +36.622
14

Hiroshi AOYAMA JPN Interwetten Honda MotoGP Honda 152.1 +38.968
15

Carlos CHECA SPA Pramac Racing Team Ducati 151.2 +56.169

Závod nedokončil/neklasifikován:Loris CAPIROSSI ITA Rizla Suzuki MotoGP Suzuki 150.2 17 LapsNicky HAYDEN USA Ducati Team Ducati 149.1 28 Laps

17. února | Marc Márquez dnes slaví 26 let. odkaz
17. února | To celebrate @marcmarquez93's 26th birthday, we're throwing it back to his 7 World titles celebrations 🎉 #Level7 odkaz
17. února | 🎉 Happy birthday to the fastest, and happiest, 26 year old we know!🎂 ¡Felicidades campeón! Here's to always pushin… odkaz
16. února | Valentino Rossi dnes slaví 40 let: odkaz
9. února | What’s a weekend without a fresh meme? 😉 @MotoGP @Rins42 #SUZUKing odkaz