Poslední den v Kataru patřil Casey Stonerovi

V pátek zajel na závodním okruhu Losail nejlepší čas Casey Stoner z tovární stáje Ducati a letos poprvé překonal Valentina Rossiho, kterému tentokrát patří druhá příčka, třetí skončil Andrea Dovizioso.

Poslední den třetího, tedy závěrečného předsezonního testu v Kataru nejlépe zvládl Casey Stoner z Ducati, když v Losail zajel čas na kolo1´55,353 sekundy a ten se do půlnoci místního času už nikomu nepodařilo překonat. Tento čas na kolo zajel ještě dřív než spadl, ale pád se naštěstí pro Australana obešel bez zranění.

Valentino Rossi tentokrát za Australanem zaostal o půl sekundy, když v pátek pracoval na nastavení elektroniky své Yamahy a v celkovém hodnocení testu v Kataru je druhý s minimální ztrátou na jezdce továrního týmu Ducati.

Výrazné zlepšení zaznamenal Andrea Dovizioso z tovární Hondy, když se s Katarem rozloučil třetím časem na kolo, což je určitě pro nadějného Itala velké povzbuzení před začátkem šampionátu.  S týmem dokázali najít takové nastavení, které Doviziosovi umožnilo jet způsobem, který mu vyhovuje.

Dnes desátý a celkově čtvrtý z Kataru odjíždí Ben Spies z Monster Tech 3. Američan je nejlepším z nováčků, kteří letos do MotoGP přišli. Bohužel se ani dnes nedokázal vyhnout pádu, ale naštěstí pro Američana, bez vážnějších následků.

První pětku nejrychlejších uzavřel Nicky Hayden, ale také on si vyzkoušel, jaké to je spadnout na studeném asfaltu pouštního okruhu, nicméně Američan si letos s GP10 rozumí a to je dobrá zpráva pro všechny v boxech italského továrního týmu.

Za Haydenem je na šestém místě Loris Capirossi, který dnes viditelně zabral a v pátek si zajel pro pátý čas na kolo, což byl nesrovnatelně lepší výkon než včerejší jedenáctý čas se ztrátou přes sekundu a půl. Ital vyzkoušel nové kyvné rameno, nové díly a zdá se, že u Suzuki pokračují správným směrem.

Jorge Lorenzo do Kataru přijel s nedoléčeným zraněním, ale to mu nebránilo, aby si nevyzkoušel svůj motocyklový prototyp M1, což bylo pro Španěla životně důležité. Nakonec z toho byla sedmá pozice, kterou sdílí společně s Randy De Punietem, který si s LCR Hondou rozumí víc jak dobře.

Colin Edwards uzavřel přípravu na novou sezonu devátým časem na kolo a také se nevyhnul pádu, protože druhá zatáčka okruhu v Losail byla pro mnohé jezdce královské kubatury osudná. První desítku pak časem 1´56,767 sekundy uzavřel Mika Kallio z Pramac Racingu.

Zlepšení dnes v sedle Suzuki prokázal Álvaro Batista dvanáctým časem, ale vůbec se nedařilo druhému jezdci tovární Hondy Danimu Pedrosovi, který nedokázal zajet lepší čas než třináctý. Poslední místo, tedy sedmnácté patří Marcu Simoncellimu ze San Carlo Hondy Gresini, což je určitě pro talentovaného Itala velké zklamání.

17. Marco Simoncelli San Carlo Honda Gresini 1:57,891 1:57,379 +2,026
18:51 | Dominique Aegerter byl dodatečně diskvalifikován z GP San Marina kvůli použití nepovoleného oleje. Přijde tak o vítězství.
18:20 | Nemocný Folger nepojede ani v Austrálii. Nahradí jej Broc Parkes.
17:47 | Narozeniny dnes slaví Casey Stoner (32 let), Andrea Locatelli (21 let) a Nicolo Bulega (18 let).
15. října | Warm upy jsou zkráceny na 15 minut. Odkládají se i starty závodů.