Poslední kvalifikaci sezóny vyhrál Casey Stoner

[GP Valencie - MotoGP, kvalifikace]

Casey Stoner pokračoval v dominantních výkonech ve Valencii a s přehledem zvítězil v poslední kvalifikaci sezóny 2009. V první řadě startovního roštu mu budou dělat společnost Dani Pedrosa a Jorge Lorenzo.

Stoner se ujal vedení průběžného pořadí hned v úvodu kvalifikace a první místo už do konce nepustil. Za ním svedli souboj o druhou příčku domácí jezdci Dani Pedrosa a Jorge Lorenzo, šťastnější byl nakonec jezdec tovární Hondy.

Až na třetím a čtvrtém místě se seřadili jezdci tovární Yamahy Jorge Lorenzo a Valentino Rossi. Ital má už jistý titul mistra světa a dnešní výsledek mu také zajistil vítězství v soutěži o nejlepšího kvalifikanta roku, domů si jako odměnu odveze BMW M3 Sedan.

Na pozici nejlepšího netovárního jezdce se vrátil Colin Edwards, o příjemné překvapení se postaral šestou příčkou Nicky Hayden. Randy de Puniet skončil sedmý, osmou pozici obsadil Toni Elías.

Ben Spies při své premiéře na Yamaze v MotoGP dokázal porazit Jamese Toselanda, jehož v příští sezóně u týmu Tech3 nahradí. Američan vybojoval deváté místo, desítku nejlepších uzavřel Andrea Dovizioso.