Poslední test nižších kubatur ovládl Stefan Bradl a Héctor Faubel

S nejlepším časem třídenního testu odjel z Jerezu Němec Stefan Bradl, jenž v sedle Kalexu Viessmann Kiefer zajel kolo za 1´42,697 sekundy. Nejrychlejším v třídě do 125ccm byl Héctor Faubel z Bankia Aspar.

Stefanu Bradlovi se v Moto2 dařilo už loni, ale někdy až příliš často chyboval. Poslední test v Jerezu  zvládl velmi dobře, v neděli dokonce zajel nejrychlejší čas třídenního oficiálního testu a je před startem sezony v Kataru jedním z letošních favoritů.

Jediný jezdec, který dnes Bradlovi konkuroval, byl Španěl Marc Márquez z Catalunya Caixa Repsol. Následky sobotní nehody byly zapomenuty a Márquez dnes do oběda figuroval na nejvyšší pozici. Nakonec mu to na Bradla nestačilo, ale byl jediným, kdo dnes zvládl kolo v Jerezu pod minutu a třiačtyřicet sekund – 1´42,980 sekundy.

Japonci Juki Takahašimu se u Gresiniho týmu Moto2 také daří a z jižního Španělska si odváží třetí nejlepší čas 1´43,338 sekundy, čtvrtý skončil Thomas Lüthi z Interwetten Paddock Moto2 a první pětku uzavřel s časem 1´43,502 sekundy Simone Corsi. Jezdec týmu Ioda Racing díky sobotnímu výkonu skončil v celkovém hodnocení testu třetí za Bradlem a Márquezem.

Šesté místo si v nedělním testu zajistil Aleix Espargaró z Pons Racing, sedmé Julián Simón z Mapfre Aspar, osmý skončil britský závodní Scott Redding z Marc VDS Racing, devátý Ital Michele Pirro z Gresini Racing a desátý jeho krajan z Italtrans Racing Claudio Corti.

Během dne havaroval druhý jezdec Aspar týmu Javier Forés, který si pádem způsobil drobnou frakturu kosti v ruce.

38 Mashel Al Naimi QMMF Racing Team Moriwaki 1´46.506

Nicolasi Terolovi z Bankia Aspar se nepodařilo podruhé za sebou ovládnout test, protože mu to poslední den překazil jeho týmový kolega Héctor Faubel. Španěl v neděli zajel kolo za 1´47,443 sekundy a svého nového týmového kolegu porazil o 0,120 sekundy. Oba jezdce můžeme zcela jednoznačně považovat za velké favority v boji o poslední titul mistra světa dvoutaktních motocyklů s objemem motoru do 125ccm.

Třetí v pořadí skončil jezdec Intact Racing Germany Sandro Cortese, který byl rovněž poslední, který stačil kolo okruhu v Jerezu zvládnout pod hodnotu minuty a osmačtyřiceti sekund – 1´47,835 sekundy. Čtvrtý čas si na své konto připsal Jonas Folger z Red Bull Ajo Motorsport, pátý byl Maverick Viñales z PEV-Blusens-SMX Paris Hilton a šestý skončil jezdec Andalucia Banca Civica Miguel Oliveira.

Sedmý a osmý čas plus ztrátu do jedné sekundy si poslední den v Jerezu zajistila dvojice týmu Ajo Motorsport Efrén Vázquez a Johann Zarco. Devátý je Sergio Gadea, jezdec PEV-Blusens-SMX-Paris Hilton a první desítku dnes uzavřel Alberto Moncayo z Andalucia Cajasol.

Nováček v soutěži Daniel Kartheininger dnes havaroval a pádem si vykloubil pravé rameno. Německého jezdce motocyklu KTM v barvách Caretta Technology Race DPT ošetřili v prostorách kliniky přímo na závodním okruhu.