Poslední test nižších kubatur začíná už zítra v Jerezu

V sobotu zahájí jezdci a týmy tříd Moto2 a 125ccm MS silničních motocyklů poslední předsezonní test na jihošpanělském závodním okruhu.

Pro jezdce a jejich závodní týmy je třídenní zkouška v Jerezu poslední příležitostí dokončit přípravné práce před úvodním podnikem šampionátu v Kataru, který je na programu už za dva týdny.

Na dráze uvidíme jezdce střední kubatury, kteří si v posledních dvou oficiálních testech vedli velmi dobře a uvidíme, zda své kvality potvrdí i ve finálním testu. Je to Toni Elías z týmu Gresini Racing Moto2, jezdec týmu Antonia Banderase Jack&Jones Američan Kenny Noyes, Kolumbijec Yonny Hernández v barvách Blusens STX a Alex De Angelis z týmu RSM Scot.

Mezi nejlepší se bude snažit prorazit dvojice Forward Racingu Jules Cluzel a Claudio Corti, kteří v dosavadní přípravě podali také velmi pěkný výkon stejně jako Julián Simón a Mike Di Meglio, mistři světa třídy 125ccm a jezdci Mapfre Aspar, týmu, jehož ambice jsou pokaždé velmi vysoké.

V Jerezu také poprvé vyzkoušejí podvozky italského výrobce Bimota jezdci Thai Hondy SAG PTT Ratthapark Wilairot a Bernat Martínez, kteří v této sestavě pojedou svou premiéru.

Anthony West už jako oficiální jezdec Moto2 bude o víkendu pracovat na finálním nastavení 600ccm motocyklu MZ Racingu, s kterým si velmi dobře rozumí a je jedním z kandidátů na boj o vedoucí příčky.

V Jerezu samozřejmě nebude chybět dvojice českých závodníků Lukáš Pešek a Karel Abraham. Pešek v posledním testu dokázal spolu s týmem velmi dobře zapracovat na nastavení Moriwaki do mokra a nyní se o to samé pokusí na suché dráze. Z jeho pohledu je proto počasí alfou a omegou úspěšného ukončení přípravných prací.

Karel Abraham má v sedle prototypu s podvozkem FTR najeto o něco více kilometrů a od začátku bylo vidět, že mu čtyřdobý a mnohem těžší stroj vyhovuje. Ve Valencii a Jerezu sice kvůli dešti nevyužil všechny tři dny, ale některé jeho časy znamenaly umístění v první desítce a to je určitě nadějný výkon.

Mezi jezdci nejnižší kubatury do 125ccm v současné době podává vyrovnané a velmi dobré výkony Marc Marquez z Red Bull Ajo Motorsport. Mladý Španěl po předchozích zkušenostech s KTM nyní jede s Derbi a ta mu evidentně sedí.

Samozřejmě v cestě k úspěchu mu stojí jeho soupeři a jejich forma není před začátkem sezony o nic horší. V barvách Bainet Derbi je to talentovaný Pol Espargaró s Efrénem Vázquezem a samozřejmě další dvojice výborných závodníků Bradley Smith a Nicolas Terol s Apriliemi Bancaja Aspar.

Také v nejnižší kubatuře má Česká republika zastoupení v podobě mladého a talentovaného jezdce Jakuba Kornfeila, který letos pojede svou premiéru v mistrovství světa s týmem Racing Germany.

Test v Jerezu začíná v sobotu 27. března a končí v pondělí 29. března. Příště se už všichni jezdci setkají na okruhu v Losail, kde v pátek 9. dubna zahájí přípravu na úvodní podnik sezony 2010 – Velkou cenu Kataru.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

18. února | Márquez po pádu v zatáčce č. 12: odkaz
18. února | Na thajskou dráhu dnes zavítal had: odkaz
17. února | Marc Márquez dnes slaví 25 let.
16. února | Rossi odkaz
16. února | Valentino Rossi dnes slaví 39 let.