Poslední tři letošní závody pojede na Aprilii Savadori

Bradley Smith nepojede poslední tři závody v sedle Aprilie. Nahradí jej Lorenzo Savadori.
Poslední tři letošní závody pojede na Aprilii Savadori

V dosavadním průběhu letošní sezóny jezdil na Aprilii kromě Aleixe Espargara také Bradley Smith. Britský jezdec nahrazoval Iannoneho, jehož soud ohledně nedovoleného dopingu zatím nedospěl k definitivnímu výsledku.

V závěru letošní sezóny ovšem dochází ke změně. Smith už nepojede, v posledních třech závodech roku jej nahradí Ital Lorenzo Savadori – vítěz italského šampionátu CIV Superbike. V letech 2008 až 2010 se tento jezdec objevil v MS silničních motocyklů v kategorii Moto3 a v roce 2019 jezdil MotoE. Závod třídy MotoGP zatím ještě nejel, ale už má za sebou testování pro Aprilii.

Bradley Smith pojede s Aprilií oba závody v Jerezu

Bradley Smith pojede s Aprilií oba závody v Jerezu

„Říct, že jsem spokojený, by bylo málo,“ uvedl Savadori. „Chci poděkovat společnosti Aprilia Racing za tuto skvělou příležitost. Budu na tuto událost připravený díky testování s RS-GP a také díky sezóně CIV, která právě skončila. Byl to náročný šampionát, který ode mě vyžadoval skvělou formu a maximální soustředění. Teď musím přeorganizovat své myšlenky, vzpomenout si na kilometry, které jsem najel na RS-GP a ujistit se, že jsem připravený a koncentrovaný na první trénink,“ dodal Ital.

Zdroj: motogp.com, foto: Graemme Brown, GeeBee Images

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

15. května | Bastianini vítězí potřetí v letošní sezóně. odkaz
15. května | Závod Moto3 bude restartován a zkrácen na 14 kol. Jezdci se na startu seřadí dle původních pozic z kvalifikace.
15. května | Závod Moto3 je přerušen. v Le Mans začalo pršet. odkaz
14. května | Deniz Öncü měl dnes nepříjemný pád. Musel do zdravotního střediska na vyšetření, ale nakonec je v pořádku. odkaz
2. května | Server odkaz dnes přišel s informací, že Suzuki na konci letošního roku opustí MotoGP. Očekává se, že brzy by mělo být vydáno oficiální oznámení.