Potlučený Lorenzo si zajel pro umístění na stupních vítězů

Španěl málem dojel druhý, ale při předjíždění Rossiho chyboval.
Klepněte pro větší obrázekJorge Lorenzo spadl v sobotní kvalifikaci na Velkou cenu Spojených států hned dvakrát a pád z doby, kdy do konce kvalifikace zbývalo něco přes dvě minuty byl opravdu velmi těžký a připomínal ty z předchozího ročníku šampionátu, kdy Lorenzo zejména bojoval se zraněními.

Ne jinak tomu bylo ve včerejším závodu, kde jel Španěl s poraněním klíční kostí a naraženým nártem. Jen díky nadlidskému úsilí jak Lorenza tak jeho lékařů dokázal zajet na třetí pozici a během závodu si dokonce vytvořit tlak na svého týmového kolegu Rossiho, který vyústil v manévr, který se mohl stát oběma osudným, ale Lorenzo vše nakonec bravurně zvládl.

„Když jsem včera havaroval tak jsem si pomyslel, že je to konec závodního víkendu,“ řekl Jorge Lorenzo, který okamžitě po dojezdu do prostoru boxů dostal na zraněnou klíční kost od Dr. Costy sáček s ledem.

„Díky práci, kterou odvedli lékaři jsem dneska dokázal závodit a vedli jsme si dobře. Dokončit závod pro nás bylo úspěchem,“ řekl Lorenzo. „Mohl jsem získat druhé místo, ale udělal jsem chybu při předjíždění Valentina v poslední zatáčce.“

„Nicméně třetí místo není důvodem být tady smutný, naopak je to něco s čím jsem velmi spokojený,“ řekl Lorenzo, který v závodu dojel před Casey Stonerem a stejně jak Rossi si také jeho týmový kolega pojistil průběžné druhé místo v šampionátu.

Lorenzo věří, že doba před Sachsenringem mu umožní získat zpátky aspoň část tělesné kondice, i když po návratu do Španělska ještě Lorenzo musí zajít na podrobné lékařské vyšetřením a teprve potom se ukáže, jak je na tom jeho plán se znovu zapojit do boje o titul světového šampiona.

„Lékaři mi bylo řečeno, že k léčbě zranění šlachy v klíční kosti je třeba tak pět až šest týdnů, pokud vše postupuje bez komplikací. Pokusíme se o to, abych byl už v mnohem lepší formě v Sachsenringu,“ řekl třetí muž závodu americké Grand Prix Jorge Lorenzo.