Potvrzené startovní listiny pro letošní rok

FIM zveřejnila konečné startovní listiny všech tří tříd (MotoGP, Moto2 a Moto3) pro sezónu 2015.
Potvrzené startovní listiny pro letošní rok

Startovní listina kategorie MotoGP

Č. Jezdec Nár. Tým Stroj
4 A DOVIZIOSO ITA DUCATI TEAM DUCATI
6 S BRADL GER FORWARD RACING FORWARD YAMAHA
8 H BARBERA SPA AVINTIA RACING DUCATI
9 D PETRUCCI ITA PRAMAC RACING DUCATI
15 A DE ANGELIS RSM OCTO IODARACING TEAM ART
17 K ABRAHAM CZE AB MOTORACING HONDA
19 A BAUTISTA SPA APRILIA RACING TEAM GRESINI APRILIA
25 M VINALES SPA TEAM SUZUKI MotoGP SUZUKI
26 D PEDROSA SPA REPSOL HONDA TEAM HONDA
29 A IANNONE ITA DUCATI TEAM DUCATI
33 M MELANDRI ITA APRILIA RACING TEAM GRESINI APRILIA
35 C CRUTCHLOW UK CWM-LCR HONDA HONDA
38 B SMITH UK MONSTER YAMAHA TECH 3 YAMAHA
41 A ESPARGARO SPA TEAM SUZUKI MotoGP SUZUKI
43 J MILLER AUS CWM-LCR HONDA HONDA
44 P ESPARGARO SPA MONSTER YAMAHA TECH 3 YAMAHA
45 S REDDING UK ESTRELLA GALICIA 0,0 MARC VDS HONDA
46 V ROSSI ITA MOVISTAR YAMAHA MotoGP YAMAHA
50 E LAVERTY IRISH DRIVE M7 ASPAR HONDA
63 M DI MEGLIO FRA AVINTIA RACING DUCATI
68 Y HERNANDEZ COL PRAMAC RACING DUCATI
69 N HAYDEN USA DRIVE M7 ASPAR HONDA
76 L BAZ FRA FORWARD RACING FORWARD YAMAHA
93 M MARQUEZ SPA REPSOL HONDA TEAM HONDA
99 J LORENZO SPA MOVISTAR YAMAHA MotoGP YAMAHA

Startovní listina kategorie Moto2

Č. Jezdec Nár. Tým Stroj
1 T RABAT SPA ESTRELLA GALICIA 0,0 MARC VDS KALEX
2 J RAFFIN CH EMWE SAG TEAM KALEX
3 S CORSI ITA FORWARD RACING KALEX
4 R KRUMMENACHER CH JIR Moto2 KALEX
5 J ZARCO FRA AJO MOTORSPORT KALEX
7 L BALDASSARRI ITA FORWARD RACING KALEX
8 G REA UK AGT REA RACING KALEX
10 T WAROKORN THA APH PTT THE PIZZA SAG KALEX
11 S CORTESE GER DYNAVOLT INTACT GP KALEX
12 T LUTHI CH DERENDINGER RACING INTERWETTEN KALEX
19 X SIMEON BEL FEDERAL OIL GRESINI Moto2 KALEX
21 F MORBIDELLI ITA ITALTRANS RACING TEAM KALEX
22 S LOWES UK SPEED UP RACING SPEED UP
23 M SCHROTTER GER TECH 3 TECH 3
25 A SHAH MAL IDEMITSU HONDA TEAM ASIA KALEX
30 T NAKAGAMI JPN IDEMITSU HONDA TEAM ASIA KALEX
36 M KALLIO FIN ITALTRANS RACING TEAM KALEX
39 L SALOM SPA PAGINAS AMARILLAS HP 40 KALEX
40 A RINS SPA PAGINAS AMARILLAS HP 40 KALEX
49 A PONS SPA AGR TEAM KALEX
51 Z ZAIDI MAL JPMOTO MALAYSIA SUTER
55 H SYAHRIN MAL PETRONAS RACELINE MALAYSIA KALEX
60 J SIMON SPA QMMF RACING TEAM SPEED UP
66 F ALT GER OCTO IODARACING TEAM SUTER
70 R MULHAUSER CH TECHNOMAG RACING INTERWETTEN KALEX
73 A MARQUEZ SPA ESTRELLA GALICIA 0,0 MARC VDS KALEX
77 D AEGERTER CH TECHNOMAG RACING INTERWETTEN KALEX
88 R CARDUS SPA TECH 3 TECH 3
94 J FOLGER GER AGR TEAM KALEX
95 A WEST AUS QMMF RACING TEAM SPEED UP
96 L ROSSI FRA TASCA RACING SCUDERIA Moto2 TECH 3

Startovní listina kategorie Moto3

Č. Jezdec Nár. Tým Stroj
2 R GARDNER AUS CIP MAHINDRA
5 R FENATI ITA SKY RACING TEAM VR46 KTM
6 M HERRERA SPA HUSQVARNA FACTORY LAGLISSE HUSQVARNA
7 E VAZQUEZ SPA LEOPARD RACING HONDA
9 J NAVARRO SPA ESTRELLA GALICIA 0,0 HONDA
10 A MASBOU FRA SAXOPRINT RTG HONDA
11 L LOI BEL RW RACING GP HONDA
12 M FERRARI ITA SAN CARLO TEAM ITALIA MAHINDRA
16 A MIGNO ITA SKY RACING TEAM VR46 KTM
17 J McPHEE UK SAXOPRINT RTG HONDA
19 A TONUCCI ITA OUTOX RESET DRINK TEAM MAHINDRA
20 F QUARTARARO FRA ESTRELLA GALICIA 0,0 HONDA
21 F BAGNAIA ITA MAPFRE MAHINDRA ASPAR TEAM MAHINDRA
22 A CARRASCO SPA RBA RACING TEAM KTM
23 N ANTONELLI ITA ONGETTA-RIVACOLD HONDA
24 T SUZUKI JPN CIP MAHINDRA
29 S MANZI ITA SAN CARLO TEAM ITALIA MAHINDRA
31 N AJO FIN RBA RACING TEAM KTM
32 I VINALES SPA HUSQVARNA FACTORY LAGLISSE HUSQVARNA
33 E BASTIANINI ITA JUNIOR TEAM GRESINI Moto3 HONDA
40 D BINDER RSA OUTOX RESET DRINK TEAM MAHINDRA
41 B BINDER RSA RED BULL KTM AJO KTM
44 M OLIVEIRA POR RED BULL KTM AJO KTM
52 D KENT UK LEOPARD RACING HONDA
55 A LOCATELLI ITA JUNIOR TEAM GRESINI Moto3 HONDA
58 J GUEVARA SPA MAPFRE MAHINDRA ASPAR TEAM MAHINDRA
63 Z KHAIRUDDIN MAL SEPANG INTERNATIONAL CIRCUIT KTM
65 P OETTL GER SCHEDL GP RACING KTM
76 H ONO JPN LEOPARD RACING HONDA
84 J KORNFEIL CZE SEPANG INTERNATIONAL CIRCUIT KTM
88 J MARTIN SPA MAPFRE MAHINDRA ASPAR TEAM MAHINDRA
91 G RODRIGO ARG RBA RACING TEAM KTM
95 J DANILO FRA ONGETTA-RIVACOLD HONDA
98 K HANIKA CZE RED BULL KTM AJO KTM
13. listopadu | Není to sice ještě oficiální, ale dle aktuálních zpráv se jeví jako pravděpodobné, že se Romano Fenati příští rok v… odkaz
13. listopadu | Cal Crutchlow nepojede ani ve Valencii. Opět jej nahradí Stefan Bradl.
11. listopadu | Marc Márquez včera ve svém rodném městě oslavoval letošní titul: odkaz
9. listopadu | Darryn Binder pojede příští rok u týmu CIP-Green Power.
4. listopadu | Márquez málem upadl, ale situaci ustál. Za ním jedoucí Iannone však skončil na zemi. odkaz

Harmonogram

GP Valencie, Valencie
Pátek 16. listopadu
Moto3 1. trénink   09:00–09:40
MotoGP 1. trénink   09:55–10:40
Moto2 1. trénink   10:55–11:40
Moto3 2. trénink   13:10–13:50
MotoGP 2. trénink   14:05–14:50
Moto2 2. trénink   15:05–15:50
Sobota 17. listopadu
Moto3 3. trénink   09:00–09:40
MotoGP 3. trénink   09:55–10:40
Moto2 3. trénink   10:55–11:40
Moto3 kvalifikace   12:35–13:15
MotoGP 4. trénink   13:30–14:00
MotoGP 1. kvalifikace   14:10–14:25
MotoGP 2. kvalifikace   14:35–14:50
Moto2 kvalifikace   15:05–15:50
Neděle 18. listopadu    
Moto3 warm up   08:40–09:00
Moto2 warm up   09:10–09:30
MotoGP warm up   09:40–10:00
Moto3 závod   11:00
Moto2 závod   12:20
MotoGP závod   14:00