Potvrzeno: Stoner nepojede v Brně, Indianapolisu a Misanu

Nahradí ho Kallio, jehož místo v Brně zaujme Fabrizio.

Tovární tým Ducati dnes oficiálně potvrdil, že Casey Stoner vynechá kvůli zdravotním potížím tři následující Grand Prix počínaje závodem na Masarykově okruhu v Brně.

Australan měl potíže s nadměrnou únavou a vyčerpáním v posledních pěti závodech a společně s týmem a australskými lékaři rozhodl, že je třeba věnovat léčbě větší pozornost. Na tovární motorce ho nahradí Mika Kallio, jehož místo u satelitního Pramacu zaujme v Brně Michel Fabrizio.

"Učinili jsme toto těžké rozhodnutí, že nebudu závodit v příštích třech kolech šampionátu, abych umožnil svému tělu zotavit se z nedávného stresu," uvedl Stoner.

"Doktoři se domnívají, že jsem se v Barceloně nakazil virem a poté jsem na své tělo tlačil až moc, což způsobilo problémy s únavou, které od té doby mám. Doktoři pokračují v testech, aby těmto problémům porozuměli a ujistili se, že se nebudou opakovat."

Stoner měl při svém rozhodnutí plnou podporu týmu, za což mu poděkoval a všem slíbil, že udělá vše pro to, aby se na závodní tratě vrátil co nejdříve.

"Pro nás bude samozřejmě těžké jet tři následující závody bez Caseyho, ale je zřejmé, že v tuto chvíli je nejdůležitější jeho zdraví," řekl šéf týmu Livio Suppo.

Ducati se musela vyrovnat v nedávné době s problémy se zápěstím, které Stoner měl, a Suppo dodává, že v takových chvílích je tým vždy jednotný.

"Věříme, že doktoři pomůžou vyřešit problémy, které má od začátku června a že Casey bude moci nastoupit do posledních tří závodů sezóny ve vrcholové formě. Pak se budeme moci co nejlépe připravit na rok 2010," uvedl Suppo.

Tyto nešťastné okolnosti znamenají nečekaný postup Miky Kallia, který bude závodit pro tovární stáj s Nickym Haydenem. Fin je v MotoGP nováček a zpočátku nemohl ani uvěřit, že se v Brně obleče do červeného.

"Jsem hrdý na to, že příští tři závody pojedu pro Ducati Marlboro tým. Samozřejmě neočekávám, že budu najednou o sekundu rychlejší, protože naše motorky jsou velmi podobné těm oficiálním strojům, ale doufám, že pro tým dosáhnu dobrých výsledků. Nicméně, chci popřát Caseymu brzké uzdravení a doufám, že ho na trati uvidím znovu co nejdříve," řekl Kallio.

18. února | Márquez po pádu v zatáčce č. 12: odkaz
18. února | Na thajskou dráhu dnes zavítal had: odkaz
17. února | Marc Márquez dnes slaví 25 let.
16. února | Rossi odkaz
16. února | Valentino Rossi dnes slaví 39 let.