Pramac Racing nemá ani po závodu v Jerezu důvod k radosti

V Kataru neprojel cílem ani jeden jejich jezdec a tuto neděli bodoval se štěstím Loris Capirossi, jenž během závodu řešil zároveň zdravotní a technické problémy.
Pramac Racing nemá ani po závodu v Jerezu důvod k radosti

Přitom výsledky z tréninků a kvalifikace naznačovaly, že italský satelitní tým Ducati má šanci na pozitivní víkend. De Puniet většinou figuroval v pozici nejlepšího jezdce Ducati a to bylo pro tým velmi pozitivním znamením. Jenže v neděli začalo pršet a situace se otočila o sto osmdesát stupňů.

„Opravdu smůla, mohli jsme mít dobrý závod, protože hned v prvních kolech spadli někteří z nejrychlejších jezdců,“ uvedl technický ředitel Pramac Racingu, Fabiano Sterlacchini. „Loris odstartoval dobře, ale po několika kolech u něho došlo k technickým problémům. Na rovince zněl jeho motor nějak divně a my si uvědomili, že je něco špatně. Ukázali jsme mu, aby v závodu pokračoval a dělal, co bude v jeho silách.“

„Když se pak vrátil do garáže, demontovali jsme komponenty motocyklu a zjistili, že byla vadná zapalovací svíčka,“ pokračoval Sterlacchini, jenž závěrem dodal, že soucítí s Randy De Punietem, který podal ve španělském víkendu velmi dobrý výkon, ale opět se mu to nepodařilo prodat v samotném závodu.

Loris Capirossi získal v druhém závodu sezony své první body v barvách Pramac Racingu, ale celý závod byl velkým bojem s problémy v podobě bolesti ramene, nedostatku přilnavosti přední části jeho Ducati a také závadě na zapalování.

„Vidím to jako pozitivní den, i když jsem skončil tak daleko od první pozice, protože jsem musel jezdit s vadnou zapalovací svíčkou. Mohli jsme skončit lépe, něčemu jsme se ale naučili a pokusíme se to uplatnit v Estorilu,“ uvedl Loris Capirossi. „Přestávka přišla v pravou chvíli. Vlastně hned v pondělí jedu do Monaka na konzultaci do nemocnice. Doufám, že už brzy zahájím léčbu ramene, abych dalšímu závodu čelil tím nejlepším způsobem.“

Druhý závod roku a další nula pro Randy de Punieta. Po jeho výkonech v přípravě, kde zajel pátý čas ve třetím tréninku a do závodu se kvalifikoval sedmý, můžeme výkon v samotném závodu jednoznačně hodnotit, jako velké zklamání. Francouz teď bude muset přemýšlet, jak vše změnit k lepšímu, protože takový úvod sezony není vůbec dobrý.

„Z toho, co se stalo jsem zklamaný a rozlobený zároveň,“ řekl Randy De Puniet. „Špatně jsem odstartoval a propadl se až na poslední příčky. Potom jsem za to vzal a šlo mi to dobře, ale až do momentu, kdy nastaly vážné problémy s předním kolem. Snažil jsem se změnit mapování, ale nedokázal jsem to. Řízení motocyklu bylo extrémně složité a když mi to pak uklouzlo, nepodařilo se mi znovu nastartovat.“

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře


18. ledna | Jack Miller dnes slaví 26 let. odkaz
14. ledna | Francesco Bagnaia dnes slaví 24 let. odkaz
12. ledna | Maverick Viňales dnes slaví 26 let. odkaz
6. ledna | Iker Lecuona dnes slaví 21 let. odkaz
12. prosince | Filip Salač dnes slaví 19 let.