Pramac Racing očekává v Katalánsku lepší výsledky

Jejich motocykly mají k dispozici určité změny v elektronice.
Klepněte pro větší obrázekPramac Racing, satelitní tým Ducati je se svými dvěma jezdci Mika Kalliem a Niccolo Canepou v druhé desítce průběžného hodnocení šampionátu. Italský jezdec má s okruhem v Barceloně minimální zkušenosti, ale jeho deváté místo z Mugella dává naději na další dobrý výsledek.

Kalliovi se v posledních závodech nedařilo tak, jak by si sám osobně představoval a navíc na dráze v Katalánsku se mu podařilo zajet dobrý výsledek jen jednou, ale to nic nemění na jeho odhodlání vše změnit k lepšímu právě tento víkend v Barceloně.

„V minulém roce jsem byl v Barceloně poprvé na jednodenní test a okamžitě jsem se tam cítil pohodlně,“ uvedl Niccolo Canepa, který jede u satelitního týmu Ducati svou premiérovou sezonu v MotoGP. „Zaznamenal jsem tam s GP9 některé dobré časy na kolo a našel tak dobré základní nastavení.“

„Pokud i teď zvládneme najít u motocyklu stejné vyvážení tak věřím, že budeme schopni mít další dobrý závodní víkend. V Mugellu jsem zajel hezký závod a doufám, že se to bude v průběhu sezony stále opakovat,“ řekl závěrem Niccolo Canepa, který si z Itálie přivezl body za deváté místo.

K závodu v Katalánsku prozradil bližší podrobnosti o technickém vybavení motocyklů Ducati technický ředitel Pramac Racingu Fabiano Sterlacchini, když uvedl: „V Barceloně budeme mít k dispozici mimo uhlíkového zadního ramene také další technické inovace testované již v Mugellu.“

„V pátek se spolu s našimi jezdci dohodneme, zda to má cenu zkoušet, protože prioritou o závodním víkendu je zajet ten nejrychlejší čas na kolo a s minimem času, který máme v té době k dispozici nebude snadné všechno otestovat,“ řekl závěrem Sterlacchini, který dále uvedl, že mezi hlavní změny patří některé inovace elektroniky jejich GP9.

To se může určitě hodit dalšímu jezdci Pramac Racingu Mika Kalliovi pro kterého není okruh v Barceloně Klepněte pro větší obrázekmístem, kde by si v minulosti připsal nějaké výraznější výsledky. „V Barceloně se mi podařilo zajet dobrý výsledek jen jednou. Byla to třetí pozice v závodu 125ccm kubatury v roce 2005, ale kdo ví a doufejme, že se vše může změnit k lepšímu v třídě MotoGP.“

„V posledních závodech jsme se opravdu trápili, musíme se vrátit ke způsobu jakým jsme pracovali v prvních dvou závodech a jsem si jistý, že takto budeme schopni znovu bojovat s nejlepšími jezdci. Věřím si, mám vše potřebné k tomu podat dobrý výkon, skvělý motocykl a skvělý tým,“ řekl závěrem Mika Kallio.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře