Pramac Racing pojede v Americe s Canepou a Espargarem

Aleix Espargaro pojede svůj premiérový závod v MotoGP.
Klepněte pro větší obrázekSatelitní tým Ducati Pramac Racing tvoří jezdci Mika Kallio a Niccolo Canepa. Finský jezdec je nyní v pozici náhradníka Casey Stonera u továrního týmu a tak dal Pramac šanci předvést své schopnosti v královské kubatuře mladému a nadějnému talentu ze Španělska Alexi Espargarovi. Ten neváhal a nabídku okamžitě přijal.

Aleix Espargaro v současnosti pracuje na vývoji motocyklu třídy Moto2, ale jeho výkony ve dvou čtvrtlitrových závodech, kde jel v pozici náhradníka na Ducati zapůsobily. „V době, kdy jsem čekal na to, že mi někdo zavolá jsem hodně trénoval, ale nikdy jsem nepomyslel na závodění v královské kubatuře.“

„Bude to pro mě skutečná pocta jezdit pro tak prestižní společnost jakou je Ducati,“ uvedl Aleix Espargaro, který v satelitním týmu Ducati pojede poprvé s prototypem MotoGP.

„Tato sezona, poté, co na začátku byla hodně nešťastná, pro mě nakonec znamenala účast ve dvou závodech třídy do 250ccm v Assenu a Sachsenringu, kde jsem dojel na čtvrté a sedmé pozici. Samozřejmě nemůžu očekávat podobné výsledky v MotoGP, ale udělám maximum proto, abych opětoval víru, kterou do mě tým vložil,“ řekl závěrem Španěl Espargaro.

Šéf týmu Pramac Racing Paolo Campinoti k dvanáctému podniku sezony uvedl: „Do Spojených států odjíždíme s novým a mladým jezdcem Aleixem Espargarem, který v třídě MotoGP zažije svou premiéru. Jsme velmi rádi, že je s námi, protože si ve své krátké kariéře vedl velmi dobře a v tomto roce neměl štěstí, když nakonec zůstal bez týmu.“

„Stane se nejmladším španělským jezdcem v třídě MotoGP a to jen dává důraz na náš plán dát možnost mladým jezdcům, aby předvedli své schopnosti v nejvyšší třídě závodů silničních motocyklů,“ uvedl Campinoti.

Druhým jezdcem Pramac Racingu je Niccolo Canepa o jehož dalším osudu v MotoGP se intenzivně spekuluje a jen velmi dobré výsledky v posledních závodech mu můžou pomoci si místo u satelitního týmu udržet.

„Z mého pohledu je velmi příjemné se vrátit zpátky na dráhu, kde jsem v minulém roce strávil dva dny testování. Je to hezký okruh, rychlý, technický a s místy, kde můžete dobře předjíždět,“ uvedl Canepa, který ještě v minulém roce byl součástí testovacího týmu Ducati.

„Během testu v Brně jsme našli některá opravdu zajímavá technická řešení a ty by nám měly pomoci v tomto závodě, který je důležitý pro můj výsledek v sezoně, ale také pro mou budoucnost,“ řekl před odjezdem do Indianapolisu Niccolo Canepa.

30. července | Aleix Espargaro dnes slaví 32 let. odkaz
21. července | Velká cena Thajska se letos nepojede.
16. července | Johann Zarco dnes slaví 31 let. odkaz
26. června | Stefano Nepa, Riccardo Rossi a Pedro Acosta, kteří upadli v závěru třetího tréninku třídy Moto3, zamířili do nemocnice na podrobnější vyšetření.
26. června | V závěru třetího tréninku třídy Moto3 upadli čtyři jezdci (Acosta, Rossi, Nepa a Yamanaka). Všichni jsou při vědomí. odkaz