Pramac Racing představil svůj tým na palubě výletní lodi

MSC Fantasia je vlajkovou lodí flotily MSC Cruises, ale byla také místem slavnostní prezentace týmu Pramac Racing, která dnes proběhal v jejím kotvišti v Janově.
Pramac Racing představil svůj tým na palubě výletní lodi

Italský tým zvolil pro představení své nové jezdecké sestavy netradiční, ale velmi atraktivní prostředí. Prezentaci na palubě lodi byl přítomen šéf týmu Paolo Campinoti, oba noví jezdci Loris Capirossi a Randy De Puniet, generální ředitel Ducati Corse Claudio Domenicali a zástupce MSC Cruiser Federico Maccotta.

Na představení italského týmu přijel Capirossi spolu s De Punietem, jak jinak než parádních strojích značky Ducati Hypermotard a Monster, které byly v barvách Pramac Racing. Projeli se několikrát kolem MSC Fanatasie, což jim zabralo nějaký čas, protože tato loď je vůbec největším plavidlem postaveným pro evropského majitele (má ještě stejně velkou sesterskou loď MSC Splendida).

Klepněte pro větší obrázek

„MotoGP představuje pro Pramac adrenalin, vášeň a dobrou zábavu,“ řekl během prezentace Paolo Campinoti. „Deset let jsme součástí tohoto světa a chceme ji být i nadále. Jsme stále mladým týmem a chceme se každým rokem zlepšovat, jak v rámci výsledků tak v servisu pro naše partnery.“

„Pro nadcházející sezonu jsme se zaměřili na špičkové jezdce v podobě Lorise Capirossiho a Randy De Punieta. Věříme, že díky jejich talentu, budeme mít hodně příležitostí k tomu, abychom tím nejlepším způsobem oslavili našich deset let v MotoGP.“

„Je nám jasné, že boj s továrními týmy bude těžký. Našim základním cílem pro tuto sezonu je být prvním satelitním týmem v celkovém hodnocení. V příštím roce to bude s návratem litrových motocyklů pro všechny nové dobrodružství, tak uvidíme,“ řekl Campinoti, jenž závěrem potvrdil, že jejich strategie Green Energy týmu pokračuje s ještě větším nasazením.

Loris Capirossi se po třech letech u Suzuki vrací zpátky k italskému výrobci, tentokrát jako jezdec jejich satelitního týmu MotoGP. „S Ducati jsem strávil pět sezon, vrátit se zpátky po třech letech je stejné, jako bych se vrátil domů k rodině. Pro mě jízda pro tým Pramac Racing představuje jistotu k dosažení dobrých výsledků. Když jsem byl požádán, abych se k Ducati vrátil, neváhal jsem ani okamžik.“

„Za pár dnů budeme zpátky na dráze v Sepangu v mnohem lepší kondici. Určitě se potřebujeme zlepšit v hodně oblastech, ale po prvním testu jsme byli spokojeni,“ pokračoval Ital. „Navíc s Randym v týmu to bude mnohem jednodušší. Mezi námi panuje skvělá harmonie. Je to perfektní společník k tomuto dobrodružství u Ducati.“

„Můj příběh v MotoGP stále není u konce. Myslím, že mát této kubatuře stále co nabídnout a to bez ohledu na nová pravidla,“ řekl závěrem Ital Capirossi.

Klepněte pro větší obrázek

Randy De Puniet ve své závodní kariéře jezdil s Kawasaki nebo Hondou, ale v sedle Ducati je nyní nováčkem. Nicméně s italským strojem už své zkušenosti má z dob, kdy závodil s Aprilii ve čtvrtlitrové kategorii. „Novým dobrodružstvím u Ducati jsem nadšený. Znovu jsem ´Italem´, protože v minulosti už jsem na italském motocyklu jezdil.“

„První jízdu s Ducati jsem si skutečně užíval, i když ne vždy je snadno ovladatelná, zejména při průjezdu zatáčkou,“ pokračoval Francouz. „Loni jsem i s nešťastným zranění nohy dosahoval dobrých výsledků. Teď je pro mě nejdůležitější vědět, že noha už pro mě nepředstavuje problém a v úvodním testu jsem na to dokázal pořádně zatlačit.“

„Cílem to bude v této sezoně zopakovat. Spolu s mými inženýry věříme, že tento cíl bude snadno dosažitelný. Již za několik dnů tu máme další test v Sepangu a věřím, že tam už naše výsledky dokážeme zlepšit,“ řekl závěrem Randy De Puniet.

Klepněte pro větší obrázek

18:35 | Jorge Navarro prodloužil s týmem Gresini. Pojede s nimi ve třídě Moto2 i v následujícím roce.
13. srpna | Dle aktuálních informací si při pádu v první zatáčce Quartararo zlomil pravou vřetenní kost a Xavier Simeon má zlomenou pažní kost.
13. srpna | Start závodu Moto2 a velký pád: odkaz
13. srpna | Oliveirův velký pád: odkaz
13. srpna | Celkem 23 z 32 jezdců Moto3 dostalo penalizaci za nezodpovědnou jízdu. Tentokrát se ovšem nejedná o posun na roštu, ale o 500 eur.

Harmonogram

GP Velké Británie, Silverstone
Pátek 25. srpna
Moto3 1. trénink   10:00–10:40
MotoGP 1. trénink   10:55–11:40
Moto2 1. trénink   11:55–12:40
Moto3 2. trénink   14:10–14:50
MotoGP 2. trénink   15:05–15:50
Moto2 2. trénink   16:05–16:50
Sobota 26. srpna
Moto3 3. trénink   10:00–10:40
MotoGP 3. trénink   10:55–11:40
Moto2 3. trénink   11:55–12:40
Moto 3 kvalifikace   13:35–14:15
MotoGP 4. trénink   14:30–15:00
MotoGP 1. kvalifikace   15:10–15:25
MotoGP 2. kvalifikace   15:35–15:50
Moto2 kvalifikace   16:05–16:50
Neděle 27. srpna    
Moto3 warm up   11:00–11:20
Moto2 warm up   11:30–11:50
MotoGP warm up   12:00–12:20
Moto3 závod   13:40
Moto2 závod   15:00
MotoGP závod   16:30

Nejčtenější články

MotoGP: Po tvrdém boji s Márquezem vítězí Dovi

MotoGP: Po tvrdém boji s Márquezem v…

Ducati se v Rakousku daří. Loni na tomto okruhu zvítězil Iannone na Ducati a nyní se raduje Dovi. Márquez se sice hodně snažil, ale nakonec dojel druhý. Na podium vystoupil i Pedrosa.

13.  8.  2017 | | 8 N/A
MotoGP: Rakouskou pole position vybojoval Márquez

MotoGP: Rakouskou pole position vybo…

V Rakousku se z prvního místa do závodu vydá Marc Marquez. Společnost mu v první řadě budou dělat jezdci Ducati - Andrea Dovizioso a Jorge Lorenzo.

12.  8.  2017 | | 3 N/A
MotoGP: Sobotní dopoledne ovládl Marc Márquez

MotoGP: Sobotní dopoledne ovládl Mar…

V Rakousku je nyní sucho. Časy do první trojici v sobotu dopoledne zajeli Marc Márquez, Johann Zarco a Andrea Iannone.

12.  8.  2017 |
MotoGP: V neděli dopoledne kraloval Dovizioso

MotoGP: V neděli dopoledne kraloval …

Andrea Dovizioso je nejrychlejším mužem nedělního warm upu. V první trojici skončili i Marc Márquez a Maverick Viňales.

13.  8.  2017 |
Moto3: Z pole position v Rakousku vyrazí Rodrigo

Moto3: Z pole position v Rakousku vy…

Start z první řady si dnes v Rakousku zajistili Gabriel Rodrigo, Joan Mir a Juanfran Guevara. Pro Rodriga to je druhá pole position v řadě. Aktualizace: Mirův nejlepší čas byl nakonec smazán, takže se jezdec posouvá na desáté místo. Z první řady tak nakonec vyjedou Rodrigo, Guevara a Canet.

12.  8.  2017 |