Pramac Racing už nemůže promarnit další závod

Závod v portugalském Estorilu bude pro tým Pramac Racing důkladnou prověrkou jejich odhodlání odčinit zklamání z posledních dvou závodů a konečně zajet výsledek, který jim do žil vlije potřebnou dávku jistoty.
Pramac Racing už nemůže promarnit další závod

Oba jezdci Loris Capirossi a Randy De Puniet podstoupili po závodu v Jerezu operaci a využili odkladu japonské Grand Prix k rehabilitaci a návratu k maximálně možné úrovni fyzické kondice. Zda se jim to podařilo uvidíme už v pátek, když jezdci královské kubatury zahájí víkend v Estorilu prvními volnými tréninky.

„Estoril je náročný okruh, který je kombinací pomalých částí s rychlými. Poslední zatáčka je rozhodně ta nejtěžší,“ uvedl technický ředitel Pramac Racingu Fabiano Sterlacchini. „Déšť by tu mohl zamíchat kartami, stačí zvolit tu správnou strategii. Myslím, že naši motorce teď nejvíc vyhovuje mokrá dráha.“

Loris Capirossi začátkem dubna podstoupil operaci pravého ramene a díky čtyř týdnům bez závodění měl čas získat téměř plnou fyzickou kondici. V Estorilu se Capirossimu v poslední době moc nedařilo. V éře osmistovek je jeho nejlepším umístěním deváté místo a vůbec nejlepší úspěch tam zaznamenal v roce 2001, když skončil druhý v závodu pětistovek.

„Estoril mám rád, i když jsem tam nikdy zvlášť nebodoval,“ uvedl Loris Capirossi, šestnáctý v průběžném hodnocení letošního šampionátu. „Tento týden jsem dvakrát denně posiloval a jsem na devadesáti procentech své fyzické kondice.“

„Jízda na vodě nebude nic jednoduchého, ale motorka je na mokrém povrchu paradoxně lepší. Věřím, že se nám úspěšně podaří vymazat první dvě neúspěšná vystoupení,“ řekl závěrem italský jezdec Pramac Racingu.

Randy De Puniet je po dvou úvodních závodech bez bodu, také on začátkem dubna prodělal operaci (levé koleno) a před závodem v Portugalsku je odhodlán začít znovu a tentokrát s úspěšnějším výsledkem. „Po fyzické stránce jsem v pořádku a doufám, že motorka je pro Estoril připravená,“ uvedl francouzský závodník satelitní GP11.

„Jsem si vědom, že nám Ducati dokáže nabídnout velkou dávku satisfakce, pokud dobře zapracujeme. Teď to zbývá v následujících dnech dokázat. Počasí? Může klidně pršet, to mi nevadí,“ řekl závěrem Randy De Puniet.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře


18. ledna | Jack Miller dnes slaví 26 let. odkaz
14. ledna | Francesco Bagnaia dnes slaví 24 let. odkaz
12. ledna | Maverick Viňales dnes slaví 26 let. odkaz
6. ledna | Iker Lecuona dnes slaví 21 let. odkaz
12. prosince | Filip Salač dnes slaví 19 let.