Pramac Racing v Portugalsku body nezískal

Carlos Checa musel ze závodu odstoupit kvůli bolestem v předloktí, Aleix Espargaró, kterému se v Estorilu ve volných trénincích dařilo, upadl už v prvním kole.
Pramac Racing v Portugalsku body nezískal

Stáj Pramac Racing odjíždí z portugalského Estorilu s prázdnou. Aleix Espargaró upadl brzy po startu. V zatáčce mu nečekaně ustřelilo zadní kolo. Carlos Checa, který se do MotoGP vrátil po třech letech jako náhradník za Miku Kallia, odstoupil s bolestmi v předloktí.

Checa díky zrušení prvního volného tréninku i kvalifikace neměl v pátek ani v sobotu příležitost odjet dostatečný počet kol, aby si zvykl na zátěž se speciálem třídy MotoGP. "Moje motorka byla perfektní, ale mé předloktí bohužel ne. Omlouvám se technikům, kteří pro mě tento víkend pracovali, za to, že jsem nedojel závod. Stroj, který sedlám ve superbikách je úplně jiný a ten, který jsem dostal od Pramac Racing jsem neměl příležitost vyzkoušet na suchu, což mi příliš nepomohlo. Po šesti kolech byla má bolest nesnesitelná," přiznal Španěl. "Nemohl jsem pořádně brzdit a jet tak rychle, jak bych chtěl. Zkusil jsem to vydržet až do konce, ale bolest byla příliš silná. Doufám, že ve Valencii bude počasí lepší a budu moci absolvovat dobrý závodní víkend."

Espargaróvi se v posledních volných trénincích dařilo. Svůj pád nepochopil. "Měl jsem velmi dobrý start, v prvním sektoru jsem se dostal z jedenáctého místa na deváté. Soupeři byli blízko a rychlost, kterou jsem měl ráno, mi dávala naději do závodu. Když jsam pak vjížděl do jedné z pomalejších zatáček, uklouzlo mi zadní kolo, jako kdybych najel na olejovou skvrnu nebo něco podobného," vysvětloval Španěl. Chtěl se vrátit do sedla, ale při pádu mu zhasl motor. "Je to špatné. Měl jsem na této trati dobrý rytmus. Teď už mé myšlenky směřují k Valencii."


17. února | Marc Márquez dnes slaví 26 let. odkaz
17. února | To celebrate @marcmarquez93's 26th birthday, we're throwing it back to his 7 World titles celebrations 🎉 #Level7 odkaz
17. února | 🎉 Happy birthday to the fastest, and happiest, 26 year old we know!🎂 ¡Felicidades campeón! Here's to always pushin… odkaz
16. února | Valentino Rossi dnes slaví 40 let: odkaz
9. února | What’s a weekend without a fresh meme? 😉 @MotoGP @Rins42 #SUZUKing odkaz