Pramac Racingu kvalifikace nevyšla dle očekávání

Espargarovi nevyšla sobotní kvalifikace tak jak si přál, protože od Silverstonu se postupně zlepšoval, ale dnes to stačilo na dvanáctou příčku ve čtvrté řadě, jeho kolega Mika Kallio odstartuje až patnáctý.

V druhém tréninku se Espargaró umístil na pátém místě a o to samé se chtěl pokusit v odpolední kvalifikaci. Ve svém posledním rychlém kole ale narazil na jezdce, kteří Španěla na satelitní Ducati GP10 zpomalili natolik, že se tentokrát do elitní desítky nedostal.

„Na to jak se dnes kvalifikace vyvíjela jsem zklamaný. Po výsledku z dnešního dopoledne jsem čekal mnohem víc, ale prozatím je to v pořádku. V posledních kolech bylo na dráze hodně jezdců a to mě trošku znervóznilo. Někteří jezdci riskovali a to mě málem dostalo, ale takové jsou závody a to se může stát. Nejdůležitější je zítra dobře odstartovat, motorka je připravená a já také,“ řekl závěrem Aleix Espargaró.

Mika Kallio bohužel ani dnes nestačil zajet na nějakou výraznější pozici a v nedělní Grand Prix ho čeká hodně pracný závod, pokud chce nějak výrazněji prorazit smůlu, která ho od začátku sezony pronásleduje.

„Ve srovnání s dopoledním tréninkem se mi odpoledne podařilo zlepšit, ale konečný výsledek mi radost nedělá. Musí se to brzy změnit. Tým pracuje velmi tvrdě a takový druh výsledků si nezaslouží. Díky dnešnímu horku zadní část motorky hodně klouzala a z toho důvodu se v zahřívacím tréninku pokusíme o několik drobných změn,“ uvedl k výkonu v kvalifikaci Mika Kallio.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře