Předsezonní testy MotoGP budou v Malajsii a Kataru

Dvakrát na okruhu v Sepangu a jednou pod reflektory v Losail.
V příštím roce už nebude ani jeden předsezonní test královské kubatury mistrovství světa silničních motocyklů na některém z evropských okruhů, uvedl na svých stránkách britský crash.net. V minulosti bylo vždy zvykem před začátkem sezony testovat na okruhu v Jerezu, kde se také jela cvičná kvalifikace o cenu v podobě některého z produktů německé automobilky BMW.

Pravidelně se v předsezonních testech MotoGP střídaly okruhy jako Jerez na jihu Španělska, Sepang v Malajsii a noční Losail v Kataru. Tentokrát je to Sepang, který přivítá jezdce královské kubatury v roce 2010 hned dvakrát a potom už všichni odjedou k finální zkoušce do Kataru.

První předsezonní test je na programu čtvrtého února v malajském Sepangu, tam se také jezdci a jejich týmy vrátí k dalšímu, druhému testu s datem jednadvacátého února. Třetí a zároveň poslední předsezonní test je plánován na čtrnáctý březen, kdy se rozzáří reflektory okruhu v Losail.

Díky tomu, že test v Kataru bude zároveň finální před zahájením sezony, nemusí týmy jako v letošním roce nákladně stěhovat všechno vybavení do Jerezu a potom zase zpátky na zahajovací kolo, které se jede na okruhu Losail v Kataru. To jim samozřejmě ušetří nemalé finanční prostředky, ale mimoevropské okruhy také můžou zaručit mnohem lepší počasí, což je z hlediska testování velmi důležité.

Testování v průběhu samotné sezony 2010 bude stejné jako letos. To znamená, že první test bude následovat po závodu Velké ceny Katalánska v Barceloně a druhý po Velké ceně České republiky v Brně. Valencie pak bude jako již tradičně místem prvního posezonního testu.

Kubatura Moto2 má na programu svůj první test prvního až třetího března ve Valencii a závěrečné dva už na okruhu v Jerezu. První bude šestého až osmého března a ten poslední sedmadvacátého až devětadvacátého března.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

18. února | Márquez po pádu v zatáčce č. 12: odkaz
18. února | Na thajskou dráhu dnes zavítal had: odkaz
17. února | Marc Márquez dnes slaví 25 let.
16. února | Rossi odkaz
16. února | Valentino Rossi dnes slaví 39 let.