Přesun techniky z Japonska do španělského Jerezu

Potom, co byla víkendová Velká cena Japonska odložena je nyní třeba veškerou techniku z Motegi přesunout do jihošpanělského Jerezu, což je práce pro tři nákladní letadla Boeing 747.

Velká cena Španělska je na programu už příští týden a v zemi vycházejícího slunce je stále veškerý materiál potřebný k pořádání závodu Grand Prix, což představuje celkovou hmotnost asi dvou set sedmdesáti tun, které musí dorazit do Evropy v plánovaných termínech.

Po skončení úvodního podniku v Kataru se více než sto motocyklových prototypů, materiálu týmů a organizátorů přesunulo minulý týden letecky do japonské Motegi. Nicméně problémy, které způsobila islandská sopka v letecké dopravě, byly důvodem odkladu plánované Grand Prix a vše se nyní musí vrátit do Evropy k druhému podniku šampionátu, jenž vyvrcholí druhého května závodem všech tří kubatur v Jerezu.

Vzhledem k současnému stavu letecké dopravy a nejisté situace ohledně dalších aktivit sopky na Islandu, zvolil promotér závodů Moto GP Dorna různé alternativy přepravy materiálu z Japonska, aby tak předešl možným problémům a všechen materiál byl připraven včas na místě.

Náklad určený pro každý podnik šampionátu mistrovství silničních motocyklů váží dvě stě sedmdesát tun a je uložen v celkem šesti stech přepravních kazetách. Z toho je sto osmdesát tun v motocyklových prototypech a vybavení jednotlivých týmů, padesát tun je vybavení Dorny pro televizní vysílání, třiadvacet tun v propagačních materiálech, sedm tun váží vybavení časomíry a pět a půl tuny jsou oficiální vozidla BMW a motocykly.

Tři nákladní letadla zahájí přesun materiálu v neděli. První dvě letadla Boeing 747 dopravní společnosti Nippon Cargo Airlines odstartují z Mezinárodního letiště Narita s kurzem na finské Helsinky, aby ve španělské Seville přistály ráno v pořadí pondělí šestadvacátého a v úterý sedmadvacátého dubna.

V případě, že nastanou další potíže se sopečným prachem a letecký prostor nad severní Evropou se znovu uzavře, zvolí oba čtyřmotorové kolosy kurz na takzvanou americkou cestu a přes Aljašku a New York pak přiletí do Sevilly sice z opačné strany, ale v předem stanovených termínech.

Třetí Boeing 747 je americké společnosti Atlas a startovat bude jako předchozí dva rovněž z letiště Narita, které leží nedaleko Tokia. Piloti tohoto stroje ovšem nastaví autopilota na sibiřskou cestu s přistáním v Kazachstánu a s plánovaným příletem do Sevilly v úterý odpoledne.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

18. února | Márquez po pádu v zatáčce č. 12: odkaz
18. února | Na thajskou dráhu dnes zavítal had: odkaz
17. února | Marc Márquez dnes slaví 25 let.
16. února | Rossi odkaz
16. února | Valentino Rossi dnes slaví 39 let.