Prezentace týmů MotoGP pro rok 2019

Nová sezóna se pomalu blíží. V nadcházejících týdnech budou týmy slavnostně představovat své členy a nové motocykly. Níže následuje seznam termínů představení některých týmů MotoGP. Některé týmy však ještě termín nezveřejnily.
Prezentace týmů MotoGP pro rok 2019

Počátkem února se jezdci MotoGP vydají do Malajsie, kde je čeká předsezónní test. Ještě před tímto testem však proběhne několik prezentací týmů, během nichž týmy slavnostně odhalí nové motocykly a také představí své jezdce.

Ducati

Jako první se představí tým Ducati. Italská značka si prezentaci naplánovala už na 18. ledna v 18:00. Akce proběhne v Neuchâtel (ve Švýcarsku). Bude odhalen nový stroj Ducati Desmosedici GP19. Přítomen bude samozřejmě dlouholetý jezdec této značky – Andrea Dovizioso a představí se i jeho nový týmový kolega Danilo Petrucci.

Ducati představila svůj nový motocykl MotoGP pro rok 2018

Ducati představila svůj nový motocykl MotoGP pro rok 2018

Repsol Honda

Prezentace týmu Repsol Honda proběhne 23. ledna v Madridu. Po letech, kdy jsme byli zvyklí po boku Marca Márqueze vídat Daniho Pedrosu, se vedle Márqueze v barvách týmu Repsol Honda objeví Jorge Lorenzo.

Suzuki Ecstar

Na poslední lednový den letošního roku je naplánována prezentace týmu Suzuki Ecstar. Stejně jako v případě Ducati a týmu Repsol Honda bude mít Suzuki jednoho jezdce nového. Alex Rins již u týmu závodil. Joan Mir má před sebou teprve první rok se Suzuki. Pro Mira to navíc bude úplně první rok v královské kubatuře a kromě toho bude Mir jediným ze čtyř letošních nováčků, který pojede v továrním týmu.

Yamaha MotoGP Team

Tovární tým Yamahy si oproti výše zmíněným týmům zachoval zcela stejné jezdecké složení jako v předchozích letech. Prezentace tohoto týmu proběhne v Jakartě dne 4. února, kde se Valentino Rossi a Maverick Viňales objeví v nových barvách.

KTM

Týmy Red Bull KTM Factory Racing a Red Bull KTM Tech 3 se představí společně dne 12. února.

Co se týče dalších týmů, tak přestavení nového týmu Petronas Yamaha SRT proběhne 28. ledna v Malajsii. Prezentace týmu Alma Pramac byla z 15. ledna přeložena na konec února, přesné datum bude zveřejněno později.

Zdroj: motogp.com, foto: Ducati

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře


3. července | Letošní GP České republiky se opravdu pojede bez diváků, definitivně to potvrdil pořádající Spolek. Již zakoupené vstupenky budou platit na příští rok.
18. června | Jihomoravský kraj dnes podpořil konání GP České republiky v letošním a příštím roce. V úterý už podporu schválili i zastupitelé města Brna.
17. června | Příští týden budou v Misanu testovat některé týmy MotoGP a WSBK.
16. června | Zastupitelé města Brna dnes podpořili konání GP České republiky v letošním i příštím roce. Na oba ročníky Brno přispěje maximálně 60 miliónů korun. Ve čtvrtek bude o GP jednat zastupitelstvo Jihomoravského kraje.
11. června | Nový kalendář MotoGP pro rok 2020 byl zveřejněn. Začne se v červenci v Jerezu. odkaz