Při středečních testech v Jerezu byl nejrychlejší Zarco

Johann Zarco zajel nejlepší čas dnešního dne testů slabších kubatur v Jerezu. Test byl ovlivněn silným deštěm.

Jezdci královské kubatury mají za sebou testy ve Valencii. Nižší kubatury ode dneška až do pátku testují v Jerezu. Dopoledne je přivítalo špatné počasí. Postupem času však trať osychala.

Nejlepší čas dnešního dne v Moto2 zajel Johann Zarco. Francouzovo nejrychlejší kolo mělo hodnotu 1:42,858s, což je o 18 tisícin rychlejší než nejlepší kolo letošního závodu Moto2, které zajel Jonas Folger.

Za Zarcem dnes skončil letošní šampion – Esteve Rabat, který na Zarca ztratil 69 tisícin. Poprvé se na motocyklu Moto2 ukázal Rabatův nový týmový kolega a letošní šampion Moto3 v jedné osobě – Alex Márquez. Při své první jízdě s novým strojem obsadil mladší Márquez sedmnácté místo. Jeho odstup na prvního jezdce v pořadí byl 2,192s.

Sandro Cortese obsadil třetí pozici díky času 1:43,197s. Do první pětice se vešli i Thomas Lüthi a Luis Salom.

Salomův nový týmový kolega Alex Rins dnes zahájil svou práci pro tým Paginas Amarillas HP 40, ale jeho čas na kolo dnes nabyl registrován.

MotoGP: Při středečních testech ve Valencii se do čela posunul Márquez

Ze závodníků třídy Moto3 dnes zajel nejrychleji Brad Binder – jezdec, který spolu s Miguelem Oliveirou a Karlem Hanikou bude závodit v týmu Red Bull KTM Ajo. Jihoafričan Binder zaznamenal čas 1:47,821s. Oliveiru překonal o pět tisícin a Karla Haniku o 0,309s. Tito tři zmínění jezdci byli třemi nejrychlejšími.

Testy slabších kubatur budou na jihošpanělské trati pokračovat ve čtvrtek a v pátek.