Při středečních testech v Jerezu byl nejrychlejší Zarco

Johann Zarco zajel nejlepší čas dnešního dne testů slabších kubatur v Jerezu. Test byl ovlivněn silným deštěm.

Jezdci královské kubatury mají za sebou testy ve Valencii. Nižší kubatury ode dneška až do pátku testují v Jerezu. Dopoledne je přivítalo špatné počasí. Postupem času však trať osychala.

Nejlepší čas dnešního dne v Moto2 zajel Johann Zarco. Francouzovo nejrychlejší kolo mělo hodnotu 1:42,858s, což je o 18 tisícin rychlejší než nejlepší kolo letošního závodu Moto2, které zajel Jonas Folger.

Za Zarcem dnes skončil letošní šampion – Esteve Rabat, který na Zarca ztratil 69 tisícin. Poprvé se na motocyklu Moto2 ukázal Rabatův nový týmový kolega a letošní šampion Moto3 v jedné osobě – Alex Márquez. Při své první jízdě s novým strojem obsadil mladší Márquez sedmnácté místo. Jeho odstup na prvního jezdce v pořadí byl 2,192s.

Sandro Cortese obsadil třetí pozici díky času 1:43,197s. Do první pětice se vešli i Thomas Lüthi a Luis Salom.

Salomův nový týmový kolega Alex Rins dnes zahájil svou práci pro tým Paginas Amarillas HP 40, ale jeho čas na kolo dnes nabyl registrován.

Ze závodníků třídy Moto3 dnes zajel nejrychleji Brad Binder – jezdec, který spolu s Miguelem Oliveirou a Karlem Hanikou bude závodit v týmu Red Bull KTM Ajo. Jihoafričan Binder zaznamenal čas 1:47,821s. Oliveiru překonal o pět tisícin a Karla Haniku o 0,309s. Tito tři zmínění jezdci byli třemi nejrychlejšími.

Testy slabších kubatur budou na jihošpanělské trati pokračovat ve čtvrtek a v pátek.