Pro Bena Spiese byl víkend v IMS splněným snem

Ben Spies se dvaašedesáti tisícům amerických fanoušků předvedl v tom nejlepším světle a na domácí dráze v IMS si dojel pro svůj zatím nejlepší výsledek v MotoGP, když cílem závodu projel druhý.

V sobotu získal fantastické pole position a v závodu Grand Prix Indianapolisu dokonce v úvodních kolech vedl než ho předjel Dani Pedrosa, pozdější vítěz Velké ceny. Nicméně druhá příčka je pro nováčka v soutěži velmi dobrá vizitka a pro Yamahu jasný signál, že jeho angažováním do svého továrního týmu udělali jenom dobře.

Teď je to ale stále jezdec satelitního Monster Tech 3 a skutečnost, že se mu podařilo porazit obě tovární Yamahy udělala radost nejen jemu, ale samozřejmě všem ve francouzském týmu. „Pro Bena to byl fantastický víkend a před všemi americkými fanoušky předvedl neuvěřitelný výkon. Nemohli jsme doufat ve víc a také ukázal, proč jsme tak smutní, abychom ho koncem roku viděli odejít k tovární Yamaze,“ řekl šéf týmu Herve Poncharal.

„Jsem skutečně šťastný, že se mi můj zatím nejlepší výsledek v MotoGP podařilo zajet před americkým publikem a na tak slavné dráze, jakým je Indianapolis,“ řekl po závodě Ben Spies. „Vždy jsem toužil získat svůj nejlepší výsledek v domácím závodu, takže tento úkol je splněn. Po zisku pole position se mi podařil skvělý start a to byl velmi dobrý pocit jet poprvé v MotoGP ve vedení. Nicméně jsem neměl rychlost Daniho Pedrosy, který dnes zajel skvělý závod.“

„Jsem spokojený, protože jsem tolik nechyboval, když jsem byl vpředu a jel konzistentně po celý závod,“ pokračoval Američan. „Když mě Dani předjel bylo mi jasné, že ho nedokážu následovat. Nechal jsem ho jet a soustředil se na udržení rozestupu mezi mnou a Jorgem, což se mi podařilo.“

„Nemůžu si stěžovat, protože to byl skvělý víkend a být nejlepším jezdcem Yamahy, když se podíváte, kdo všechno na tomto motocyklu sedí, je pěkná satisfakce,“ řekl závěrem Ben Spies, jezdec Monster Tech 3 a od roku 2011 tovární jezdec Yamahy.

Domácí závod nevyšel Colinu Edwardsovi, který pro potíže s pneumatikami cílem závodu v Indianapolisu neprojel. Byl jedním ze čtyř jezdců, kteří si vybrali nejtvrdší Bridgestony a věřil, že při teplotách, které byly v neděli vyšší než uplynulých dnech, to je ta správná volba. Nicméně v jedenáctém kole si nechal pneumatiky vyměnit za měkčí směs a v sedmnáctém závod ukončil.

„Problémy nastaly po osmi nebo devíti kolech,“ řekl Colin Edwards, který do závodu nastoupil na tvrdé směsi pneumatik. „S okrajovou přilnavosti pneumatik jsem už ale bojoval od začátku a měl velké problémy v zatáčkách. Jezdil jsem na limitu, ale mimo rychlost, takže jsem zajel pro měkké pneumatiky, na nich zajel několik kol a časy byly okamžitě lepší.“

„Výběr pneumatik mě dnes vyšel draho, ale blahopřeji Benovi. Jezdí na neskutečné úrovni a druhé místo v tomto seskupení je něco, na co může být hrdý,“ řekl závěrem Colin Edwards.