Pro Bena Spiese je jízda na dráze v Montmeló premiérou

Oba Američané z týmu Monster Tech 3 získali první den v Barceloně umístění v první desítce a naději na další zlepšení v sobotním druhém volném tréninku, kde bude třeba najít recept pro celou závodní vzdálenost.

Základem bude motocykl nastavený tak, aby co možná nejméně opotřebovával pneumatiky, které budou v závěru závodu alfou a omegou úspěchu nebo neúspěchu v Grand Prix Katalánska. Ben Spies jel na dráze v Katalánsku poprvé, takže se dráhu teprve učil, ale zajel pátý čas, což je rozhodně velmi dobrý výkon.

„Dráha je prima, ale delší zatáčky se jen velmi těžce učí. Poslední tři jsou rozhodně naprosto rozdílné, ale měl jsem pocit, že tam postupně získávám a nakonec jsem byl překvapený, že jsem skončil tak vysoko pátý,“ uvedl Ben Spies. „Vyjel jsem na první motorce a učil se dráhu, když jsem pak motocykl vyměnil za druhý, byla jízda v zatáčkách mnohem lepší. Odstranili jsme cukání, které jsem pociťoval na předku a to byl dobrý signál. Nasadili jsme pak tvrdou přední pneumatiku a to pro mě bylo stokrát lepší.“

„Je jasné, že v těchto horkých podmínkách bude klíčové, kdo dokáže ideálně nastavit motocykl pro závěr závodu, kde už nebude taková úroveň přilnavosti,“ pokračoval Spies, který si v první šedesátiminutovce na okruhu Montmeló v Barceloně zajel pro pátý čas na kolo a stačil vyřešit průjezd rychlými zatáčkami.

Colin Edwards se po prvním tréninku cítí v sedle Yamahy mnohem pohodlněji než v předchozích případech, podařilo se jim získat nastavení, které mu umožňuje lepší průjezd zatáčkami, což byla v posledních závodech jejich černá můra a to je pro další část přípravy na GP Katalánska určitě dobrá zpráva.

„Myslím, že jsem o desetinu rychlejší než jsem tu byl loni v prvním pátečním tréninku,“ řekl Colin Edwards. „Stejný jezdec, stejné pneumatiky, ta samá motorka s mírně upraveným motorem, abych mohl upřimně říct, že se snažím na maximum a nejsem nijak pomalejší! Cítím se dobře a rozhodně dělám určité postupy s motocyklem. Zatížili jsme přední část motorky a nájezd do zatáček je teď mnohem lepší.“

„Venku je opravdu velké horko a nebyla tam skoro žádná přilnavost, takže přes noc budeme potřebovat udělat nějaké změna na zadním tlumení, protože správná funkce pneumatik bude v těchto podmínkách rozhodující,“ uvedl závěrem Colin Edwards.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře