Pro Casey Stonera je nyní důležitý čas na odpočinek

Podle Dr.Macchiagodena nestačí jen testy, ale řádné vyšetření.
Doktor Claudio Macchiagodena strávil s jezdcem tovární Ducati Casey Stonerem celý týden, když podrobněji zjišťoval Australanův zdravotní stav, který mu v první části sezony značně ovlivnil výkony v jednotlivých závodech a došel ke zjištění, že Stoner trpí nadměrnou únavou, která v žádném případě neodpovídá jeho věku.

Casey Stoner nenastoupí do příštích třech závodů Grand Prix, aby získal čas na vyřešení svých zdravotních problémů, kterého ho trápí už poslední dva měsíce. Většinou pro něho začal závodní víkend dobře a bez problémů zvládl tréninky i kvalifikaci, ale potíže se dostavily až v samotném závodu. Později už bojoval s únavou v průběhu přípravy na Velkou cenu, což nakonec vyřešil tím, že po Laguně Seca zůstal týden ve Spojených státech, kde mu provedli testy a zjistili problémy se žaludkem a chudokrevností.

Doktor Macchiagodena tvrdí, že Stoner potřebuje čas na odpočinek a věří, že pokud bude tento čas dostatečný, dokáže Australan získat tu správnou fyzickou kondici ještě před koncem sezony, do které nyní zbývá sedm závodů.

„S Caseym jsem byl týden,“ uvedl Dr.Macchiagodena pro Gazzetta dello Sport. „Je mu teprve dvaadvacet let, ale již v sobě nahromadil vyčerpání padesátiletého muže.“

„Jeho krize není akutní, ale už se projevila na příznacích problémů s jeho žaludkem, chudokrevností a různými bolestmi, které musí být důkladně vyšetřeny, ale ne příležitostními testy, jak se to řešilo do této chvíle.“

„Po měsíci odpočinku bude zpátky v kondici, zatímco po dvou měsících bude cítit jistotu, že je jeho tělo v pořádku. Získal titul v roce 2007, takže pokud to zvládne bez chyb, bude znovu skvělý,“ řekl závěrem Dr. Macchiagodena.
10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz