Pro De Angelise je nyní mnohem reálnější Moto2 než MotoGP

Projek Scot Hondy a San Marina se asi neuskuteční.
V paddocku se dlouho netrpělivě očekávalo jak dopadne avízované spojení Alexe De Angelise s týmem Scot Honda, kde měla velkou roli sehrát finanční podpora ze strany samotného San Marina, aby současný jezdec Gresiniho týmu pokračoval v královské kubatuře závodů silničních motocyklů.

Rozhodnutí ohledně De Angelisovy budoucnosti mělo přijít už minulý týden během Velké ceny Malajsie v Sepangu, ale nic takového se nestalo a ve Valencii tak jezdec ze San Marina pojede pravděpodobně svůj poslední závod v MotoGP.

Tuto verzi také potvrdil šéf týmu Monster Tech 3 Herve Poncharal, když pro francouzské motocyklové internetové stránky Moto Caradisiac uvedl podrobnosti ohledně jejich nového projektu Tech 3 v Moto2. Vyjmenoval tam hned několik jmen jezdců, kteří připadají v úvahu a Alex De Angelis byl součástí tohoto seznamu.

„Máme pět možných kandidátů,“ řekl Poncharal pro Moto Caradisiac. „Alex De Angelis, který mi včera řekl, že MotoGP je pro něho pasé a projekt Scot Hondy a San Marina se neuskuteční, De Rosa (současný jezdec 250ccm týmu Scot Honda), Niccolo Canepa (současný jezdec Pramac Racingu v MotoGP), Takahashi (bývalý jezdec Scot Hondy MotoGP) a Jules Cluzel (současný jezdec 250ccm týmu Matteoni Racing).“

Scot Honda zatím HRC nepotvrdila pronájem RC212V pro sezonu 2010, HRC pouze uvedlo, že na vyjádření Scot Hondy můžou ještě chvíli počkat a RC212V jim dodat a ze San Marina k tomuto projektu nepadlo zatím ani slovo.

Zdá se tedy, že Herve Poncharal je velmi dobře informován a tento projekt, který vznikal na poslední chvíli pravděpodobně ztroskotal na nedostatku finančních prostředků. Díky tomu se tak znovu otevírá možnost získat druhý prototyp MotoGP pro LCR Hondu Lucia Cecchinelliho.
18. února | Márquez po pádu v zatáčce č. 12: odkaz
18. února | Na thajskou dráhu dnes zavítal had: odkaz
17. února | Marc Márquez dnes slaví 25 let.
16. února | Rossi odkaz
16. února | Valentino Rossi dnes slaví 39 let.