Pro Doviziosa bude v Německu důležité výrazněji zabodovat

Ital je rychlý, ale v Assenu ani v Laguně Seca závod nedokončil.
Andrea Dovizioso si v posledních dvou závodech snad už vybral všechnu smůlu pro letošní sezonu, protože pro pád nedokončil závod v Assenu, ale ani také ten zatím poslední v Laguně Seca, což ho stálo hned dvě pozice v průběžném hodnocení, když se před něho dostali Dani Pedrosa a Colin Edwards.

V Německu je tak pro Itala jediný cíl a to, dokázat co nejlépe prodat jeho velmi dobrou závodní rychlost, kterou předvedl právě v posledních závodech. Každopádně hnacím motorem mu může být výsledek jeho týmového kolegy, který zvítězil v americké Grand Prix.

„Mám velkou motivaci, abych v Německu předvedl potenciál svůj, ale také potenciál našeho stroje, protože v posledních dvou závodech jsme se o hodně zlepšili, ale bez toho aniž bychom získali výsledky, které by tomu odpovídaly,“ řekl Andrea Dovizioso.

„Výsledky závodu v Assenu a Laguně byly zklamáním, ale poslední signály byly povzbuzující, zvlášť v Laguně, kde jsem jel velmi blízko vedoucích jezdců a měl dobrou závodní rychlost a vůbec celý technický komplet, což znamená, že jsem byl schopný bojovat o přední pozice.“

Každopádně poslední úpravy, které provedli technici na podvozku jejich továrních prototypů RC212V se ukázaly jako velmi úspěšné a nezbývá než této situace využít, protože do konce sezony zbývá devět závodů a zatím není nic ztraceno.

„Neřekl bych, že Sachsenring patří mezi mé oblíbené okruhy v kalendáři mistrovství, ale těším se na tuto výzvu,“ pokračoval Dovizioso. „Je celkem krátký s velmi pomalou první částí, po které pak následuje velmi rychlá část okruhu.“

„Po celou dobu tým nabírá na síle a věřím, že tady můžeme mít dobrý závodní víkend,“ řekl závěrem Andrea Dovizioso, který bez jediného bodu z Assenu a Laguny Seca ztrácí na týmového kolegu třiadvacet bodů.
10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz