Pro Espargara s Kalliem znamenal první trénink premiéru v Laguně Seca

Dvojice Pramac Racingu Aleix Espargaró a Mika Kallio se po prvním tréninku umístila v pořadí na desátém a jedenáctém místě, což není špatné, když si uvědomíme, že na této americké dráze jedou oba poprvé.

Mladík Espargaró se dokáže velmi rychle přizpůsobit novým podmínkám, což předvedl v Laguně, kde jel poprvé a nevedl si vůbec špatně. Znamená to, že má v sobotu velkou naději na další zlepšení, ale to už bude muset porazit jezdce, kteří jsou v Laguně jako doma.

„Překrásná dráha! V prvních kolech to vypadalo, že si tam jen tak jezdím, ale já se učil nejlepší stopu a po několika kolech jsem už dokázal o něco víc zabrat,“ řekl po své premiéře na dráze v Laguně Seca Aleix Espargaro. „Jsou tam některé zatáčky, které si skutečně užívám a které musíte projet naslepo. Zatáčka Corkscrew vám vyrazí dech.“

„V sobotu ráno nasadíme motocykl bez jakýchkoliv modifikací, nejdůležitější je pro tuto chvíli větší jistota při jízdě okruhem,“ řekl závěrem Aleix Espargaró, v pátek druhý nejlepší nováček a s časem 1´23,693 sekundy celkově desátý muž prvního tréninku na Velkou cenu Spojených států.

Pro Mika Kallia je americká Laguna Seca nové místo. Samozřejmě charakter této dráhy nováčkům situaci nijak neulehčuje, spíš naopak. Plno zatáček naslepo ze začátku jezdce nutí jet opatrně, ale na adaptaci mají tři krát šedesát minut a to není moc. Nicméně Fin je s jedenáctým časem spokojený a věří, že mu jeho tým v sobotu pomůže k ještě lepšímu výsledku.

„Nemůžu si stěžovat s takovým začátkem víkendu na pro mě zcela novém okruhu,“ uvedl Mika Kallio, který je v MotoGP sice už druhým rokem, ale loni v Laguně pro zranění z Assenu chyběl. „Je tu spousta zatáček naslepo a je těžké zjistit, která stopa je ta nejlepší. Každopádně se mi dnes podařilo zajet dobrý čas a jedenáctá pozice není v úvodu víkendu nejhorší výchozí bod.“

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře