Pro Haydena je Donington okruhem, kde se mu nikdy zvlášť nedařilo

Američan chce v Británii navázat na jeho poslední zlepšení.
Klepněte pro větší obrázekNicky Hayden začíná postupně, krok za krokem své výkony zlepšovat a zatím nejlepší výsledky si dokázal zajistit v přípravě na Velkou cenu Německa, když se v druhém volném tréninku umístil na čtvrtém místě a to samé zopakoval také v kvalifikaci.

Přechod na italský motocykl Ducati určitě není jednoduchý a už hezkých pár jezdců si na něm zkusilo svoje, ale Američan se nevzdává a dává do toho maximum, aby se pokusil Ducati zkrotit. To se mu v poslední době daří a určitě není nikdo, kdo by mu nepřál, aby si v závodu dojel pro takové umístění, kterým by přesvědčil zejména sám sebe, že rozhodnutí přestoupit k Ducati bylo správným rozhodnutím.

„V Doningtonu jsem nikdy neměl skvělé výsledky, ale už se nemůžu dočkat až se vrátím zpátky na dráhu, protože nejen vůbec spokojený, jakým způsobem se vyvíjel poslední závod potom, co jsem opravdu dobře zajel tréninkové jízdy,“ řekl Nicky Hayden, který se v Německu umístil na osmém místě.

„Můj motocykl je teď opravdu velmi stabilní na brzdách, což by mělo být velké plus na tomto okruhu,“ pokračoval Hayden. „V poslední době se dařilo, užíval jsem si to a minulý závodní víkend to bylo poprvé, kdy jsem byl na předních příčkách v tréninku. Vidět na mé tabuli nápis P1 je po tak dlouhé době hezký pocit.“

„Uvidíme jaké tam bude počasí, protože v Doningtonu člověk nikdy neví co může čekat a podmínky na dráze jsou na tom naprosto závislé,“ řekl závěrem Nicky Hayden, kterému v průběžném pořadí patří po devíti závodech sezony třinácté místo.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz