Pro Lukáše Peška zůstává cílem angažmá v Moto2

Po ukončení spolupráce s týmem Matteoni zatím Lukáš Pešek nemá nového zaměstnavatele. Udržuje se v kondici závodního jezdce a doufá, že se letos ještě sveze. Věří, že má na první desítku v Moto2.
Pro Lukáše Peška zůstává cílem angažmá v Moto2

Český motocyklový jezdec Lukáš Pešek se na dnešní tiskové konferenci v Praze vyjádřil k ukončení spolupráce se stájí Matteoni Racing, ke které došlo před Velkou cenou Aragonu ze strany týmu. Peškovým cílem je nyní sehnat nové angažmá ve třídě Moto2. Nabídky ze stopětadvacítek a superbiků s díky odmítl.

Podle Pavla Vokatého z České pojišťovny italský tým porušil smlouvu, ve které stojí, že Matteoni může Peška nahradit jen v případě jeho nemoci či zranění. Zatím není jisté, jestli bude mít celá věc soudní dohru. "Uvidíme, co doporučí právníci," řekl Vokatý.

Matteoni zdůvodnil Peškovo propuštění několika důvody. Patřily mezi ně neuspokojivé výsledky, zásahy jezdcova osobního kouče Miloše Čiháka do technických záležitostí a veřejná kritika chodu týmu ze strany Peška. "Nic takového jsem nedělal, když už jsem něco řekl, jen jsem konstatoval pravdu. A v týmu byli zezačátku rádi, že jim Miloš pomáhá, ale nakonec byl podle nich ten špatnej. Pokud vezmeme smlouvu bod po bodu, žádný jsem neporušil," brání se jezdec. Společně s ním končí v týmu také český mechanik se zkušenostmi z MotoGP Dan Peták.

Peškovu situaci momentálně komplikuje skutečnost, že ve třídě Moto2 nejsou žádná volná místa. "Normálně pokračuji ve své přípravě, jako kdybych závodil, a čekám, co vymyslí můj manažer ve spolupráci s Českou pojišťovnou. Byl bych rád, kdyby se ještě do konce roku vydařily jeden, dva závody v jiném týmu s jinou atmosférou. Dal bych si tak impuls do dalšího roku," přeje si Pešek.

"Mým cílem pro příští rok je sehnat angažmá v nějakém opravdu dobrém týmu v Moto2 a zajíždět stabilní výsledky v první desítce. Tato sezona byla pro mě zkušební a určitě jsem si ji představoval lépe," přiznal. I přes nešťastný průběh sezony věří, že stále dokáže jezdit na špičce, jako tomu bylo v minulosti ve stopětadvacítkách.

I nadále stojí za Peškem Česká pojišťovna a ráda by ho dostala do kvalitního týmu. "Určitě chceme, aby se jednalo o dobrý tým po finanční i technické stránce," dodal Vokatý. V případě Matteoniho tomu tak nakonec nebylo. Před Velkou cenou Aragonu dokonce hrozilo, že mu Moriwaki kvůli neplnění finančních pohledávek zabaví motocykly. 

Pešek neměl v týmu na růžích ustláno už v posledních několika závodech. "Když jsem viděl, jaké má Matteoni problémy, kde všude dluží, věděl jsem, že to není možné a kdybych pokračoval, asi by se stal tak akorát velký průšvihl. Když už mi byli schopni během posledních třech, čtyř závodů předělávat podvozek, kdo ví, co by následovalo," uvedl jezdec, který přišel předčasně o angažmá poprvé v kariéře. "Je to zkušenost k nezaplacení. Nikdy by mě to nenapadlo. Za půl roku jsem zestárnul o deset let."