Pro některé jezdce MotoGP je Moto2 dobrá příležitost

Budou mít k dispozici podobný stroj a možnost se ukázat.
Šéf týmu Monster Tech3 Herve Poncharal se nechal slyšet, že v nové kubatuře Moto2 nebude výjimkou, když v příštím roce uvidíme za řídítky motocyklů 600ccm některé ze současných jezdců královské kubatury MotoGP.

„Všichni máme na seznamu stejná jména,“ řekl Poncharal, který bude v roce 2010 rovněž provozovat tým Tech3 v Moto2. „Jsou na něm někteří současní jezdci MotoGP, kteří zatím nemají pro příští rok práci.“

„Myslím, že tito chlapi budou pro Moto2 horkým zbožím, protože tento motocykl bude velmi podobný tomu v MotoGP jak rozměrově tak hmotnostně a bude to vlastně stroj MotoGP jen s menším výkonem a jinými pneumatikami.“

V příštím roce bude mít v MotoGP svou premiéru čtveřice jezdců čtvrtlitrové kubatury světového šampionátu Hiroshi Aoyama, Alvaro Bautista, Marco Simoncelli, Hector Barbera a jediný Američan Ben Spies z mistrovství produkčních motocyklů WSBK. Na seznamu volných jezdců se tak objeví hned několik jmen závodníků královské kubatury.

Brit James Toseland, kterého v týmu Monster Tech3 nahradí zmiňovaný Ben Spies pojede v roce 2010 u superbikového týmu Yamahy a Chris Vermeulen, dlouholetý závodník Suzuki v MotoGP také našel uplatnění ve WSBK, kde se stane členem továrního týmu Kawasaki.

Nicméně Toni Elías a Alex De Angelis jsou zatím volnými hráči, protože jejich místa u Gresiniho Hondy patří Melandrimu se Simoncellim a to samé můžeme říct o Italovi Canepovi z Pramac Racingu, kde ho nahradí Aleix Espargaro.

Pro Ponchara jsou takoví závodníci velmi zajímavou možností získat pro tým zkušeného jezdce, protože samotná třída Moto2 je pro něho novou výzvou, má být mnohem vyrovnanější než současný šampionát 250ccm motocyklů a jezdecké schopnosti jednotlivých závodníků budou mít velký vliv na celkové výsledky.

„Osmatřicet motocyklů bude na startovním roštu se stejnou specifikací motoru a nemyslím, že tam budou nějaké velmi špatné nebo velmi dobré podvozky,“ řekl Poncharal. „Myslím, že po technické stránce to bude velmi vyrovnané a bude tak hodně záležet na jezdcích samotných.“
23. února | Niccolo Antonelli dnes slaví 22 let.
21. února | Francesco Bagnaia pojede příští rok v MotoGP u týmu Pramac Racing.
21. února | Tým Repsol Honda představil svůj motocykl pro rok 2018: odkaz
21. února | Již je to oficiální. Folgera nahradí Syahrin.
18. února | Márquez po pádu v zatáčce č. 12: odkaz