Pro Repsol Hondu znamená úvodní test velké povzbuzení

Pokud se před úvodním testem MotoGP psalo, že letošní sestava tovární Hondy bude velmi silná, tak po třech dne v Sepangu můžeme konstatovat, že velmi silná je možná slabé označení toho, co předvedli.
Pro Repsol Hondu znamená úvodní test velké povzbuzení

Casey Stoner byl hned první den nejrychlejší ze všech jezdců na dráze v Sepangu. Ve středu a ve čtvrtek pak zaznamenal druhý nejrychlejší čas a to Australana staví do velmi dobré pozice, když si uvědomíme, že ještě před pár měsíci závodil v sedle italské Ducati. Honda Stonerovi jednoznačně sedla a i když se jedná čistě o testy, svým rivalům tím jasně řekl, že bude těžkým soupeřem.

„I přes pád byl dnešní den rozhodně ten nejlepší,“ řekl úvodem Casey Stoner. „Celkově se nám podařilo učinit zajímavé pokroky, střídáním různých podvozků ve snaze získat s nimi ten správný cit. Podařilo se nám, aby motorka lépe fungovala na opotřebovaných pneumatikách a s jiným řízením trakce, jenž pneumatiku zachytí o něco rychleji, když dojde k prokluzu, což nám pomohlo zlepšit naši rychlost v zatáčkách.“

Ve čtvrtek pokračoval Andrea Dovizioso v testech nového modelu Hondy. Zkoušel podvozek, pracovali na jeho geometrii, ale také zkoušeli různá nastavení spojky, což je oblast, kde si Dovizioso myslí, že je ještě velký prostor pro další zlepšení. Nicméně Ital je s výkonem Hondy velmi spokojený a i když to nebývá jeho zvykem tak přiznal, že úrovní její konkurenceschopnosti v úvodním testu je nesmírně překvapen.

„Dopoledne jsme zkoušeli různá nastavení motorky a zlepšili rychlost ve středu zatáček,“ řekl Andrea Dovizioso. „Pracovali jsme rovněž na elektronice, zejména pak na řízení trakce a přišli na pár zajímavých řešení. Také jsme testovali různé sady nastavení spojky, ale tam bohužel nebyla odezva taková, jakou jsme očekávali.“

Klepněte pro větší obrázek

„Dopoledne byly na dráze velmi dobré podmínky, takže jsem použil měkkou pneumatiku a kolo jezdil za 2´00, což bylo na této dráze vůbec poprvé a jsem za to rád. S tím co odvedla HRC, tým a já sám během posledních tří dnů testování jsem spokojen. Vycházíme z velmi dobrého kompletu. Všechny Hondy jsou hodně konkurenceschopné s mnoha silnými jezdci.“

„Jsme si vědomi, že to co jsme dosud udělali nebude stačit a potřebujme pokračovat v započaté práci. V neposlední řadě jsem také spokojen s výsledkem tréninkového programu, který jsem absolvoval v průběhu zimní přestávky, protože tento první test roku jsem po fyzické stránce zvládal dobře,“ řekl závěrem Andrea Dovizioso.

Možná ten nejspokojenější z trojice jezdců Repsol Hondy je Španěl Dani Pedrosa, který do Malajsie odlétal s pocitem nejistoty ohledně zranění klíční kosti. Pedrosa měl obavy, že zranění z předchozí sezony mu neumožní plnohodnotně testovat, ale jak se ukázalo jeho obavy byly zcela zbytečné. Ve středu byl dokonce jezdcem s nejlepším časem na kolo a dnes skončil šestý.

„S tím jak test dopadl jsem velmi spokojený,“ uvedl Dani Pedrosa. „Nejlepší zprávou bylo, že léčba ramene byla úspěšná, zmizely křeče a nedostatek síly, což mi dělalo velké starosti. Odpoledne jsme zajeli dvanáct kol za sebou a bylo to dobré.“

„Co se týče práce na motorce, tak s tím jsem rovněž spokojen. Postupně, krok za krokem jsme tady vyzkoušeli spoustu věcí a z Malajsie odjíždíme s jasnou představou ohledně nastavení a dalších věcech, které nám pomůžou v rozhodnutí s jakým podvozkem a motorem se tu vrátíme koncem února,“ řek závěrem Pedrosa, který si splnil cíl a jeho Honda je při brzdění již mnohem stabilnější.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře


10. března | Mladý Francouz musel do svého prvního závodu v MotoGP odstartovat z boxové uličky. odkaz
10. března | Quartararo měl problém hned na startu. odkaz
10. března | Pódium třídy Moto2: odkaz
10. března | Baldassarri velmi těsně udržel Lüthiho za sebou a stává se vítězem GP Kataru třídy Moto2. odkaz
10. března | Jaume Masiá je po nehodě v závodě Moto3 v pořádku. odkaz