Pro Suzuki je letošní sezona těžkou zkouškou

Tovární Rizla Suzuki teď prožívá těžké časy, výsledky jsou slabé, což se jejich partnerům nelíbí a navíc je vysoce pravděpodobné, že si po skončení sezony budou muset hledat náhradu za Lorise Capirossiho.

V prvních devíti závodech sezony se oba jezdci Suzuki Loris Capirossi a Álvaro Bautista umístili jen šestkrát v první desítce, což je na tovární tým skutečně málo. Ve srovnání s ostatními motocykly pak GSV-R zaostává a navíc je známo, že už teď mají téměř vyčerpaný letošní limit šesti motorových jednotek.

Pokud Loris Capirossi kývne na nabídku Pramac Racingu, tak vedení modrého týmu bude muset hledat náhradu. Jenže koho si vybrat a co takovému jezdci nabídnout, když na tom v poslední době nejou zrovna nejlépe. Loris Capirossi je v průběžném hodnocení třináctý a Álvaro Bautista šestnáctý.

Podle Paula Denninga, šéfa týmu Rizla Suzuki, můžou mít slabé výsledky negativní dopad na strategii Suzuki. „Je to velký problém,“ uvedl Denning. „Pokud máte zájem přivést jiného jezdce a ten má úspěchy, pak to samozřejmě značně komplikuje. Jediné věci, které může důvěřovat jsou výsledky a ty teď v případě Suzuki nebyly nejlepší.“

Capirossi se tuto sobotu sejde s šéfem Pramac Racingu Paolem Campinotim, kde projednají společnou budoucnost u satelitní Ducati. Suzuki tak patrně zůstane jedna GSV-R volná a kdo se posadí do jejích sedla se teprve uvidí, ale už teď se hovoří o dvou jménech: Randy De Puniet a Toni Elías. Těžko říct, co by Francouze přinutilo k odchodu od LCR Hondy, ale pro Elíase je to možnost, jak se vrátit do MotoGP.


27. září | Fernandezovi ve warm upu hořel motocykl. odkaz
26. září | Thomas Lüthi pojede příští rok u týmu SAG Racing. odkaz
25. září | Tony Arbolino musel po svém pádu na prohlídku do zdravotního střediska na okruhu. odkaz
20. září | Opakovaný start musel být odložen, protože začalo zase pršet. odkaz
20. září | Závod Moto2 byl přerušen kvůli dešti. Nový závod se pojede na deset kol. odkaz