Pro tovární Ducati není letošní sezona jednoduchá

Přesto je Livio Suppo v jejím hodnocení pozitivní.
Do konce letošní sezony zbývají ještě čtyři závody a tuto poslední sérii podniků Grand Prix odstartuje první víkend v říjnu Velká cena Portugalska. Protože z kalendáře závodů mistrovství světa vypadlo Maďarsko, je po závodu v San Marinu téměř měsíční přestávka.

Livio Suppo, šéf projektu Ducati MotoGP tak využil volného času, aby v rozhovoru pro motogp.com zhodnotil dosavadní sezonu továrního týmu italského výrobce, která začala velmi dobře vítězstvím Casey Stonera v zahajovacím závodu v Kataru, ale v jejím dalším průběhu se zkomplikovala díky zdravotním problémům australské týmové jedničky.

Právě na portugalskou Grand Prix je naplánován návrat Casey Stonera, který pro zdravotní problémy vynechal poslední tři Velké ceny, což pro Ducati znamenalo obrovskou výzvu a úsilí, které museli vynaložit, aby Desmosedici GP9 přizpůsobili co možná nejlépe jejich dalším jezdcům.

Nicméně jim Australan v jejich domácím podniku Grand Prix na okruhu v Mugellu získal vůbec první vítězství pro Ducati a to je z hlediska hodnocení této obtížné sezony určitě jeden z nejhezčích momentů továrního týmu.

K dosavadním výsledkům v sezoně 2009, Suppo uvedl: „Byla to sezona plná výkyvů nahoru a dolů. V určitém stádiu jsme byli ve vedení šampionátu, ale zápolili jsme s Caseyho zdravotními problémy. Ze začátku jsme měli problémy s motocyklem, který vyhovoval jen Caseymu a pro ostatní byl dost náročný, ale myslím, že jsme ukázali náš postoj ´nikdy se nevzdávat´, odvedli dobrou práci a motocykl se zlepšuje závod od závodu.“

Šéf tovární Ducati dále pokračoval, když hovořil o rozhodnutí reorganizovat tým Nicky Haydena, aby Američanovi pomohli zlepšit jeho konkurenceschopnost a na místo jeho šéfmechanika dosadili Juana Martineze nebo o nápadu dočasně dosadit za nemocného Stonera Mika Kallia ze satelitního týmu Pramac Racing.

„Myslím, že jsme dokázali zvládnout velmi obtížnou situaci ve třech závodech, kde chyběl Casey, ale přesto jsme s Mikem odvedli solidní práci a Nicky získal parádní pódium v Indianapolisu, takže jsem pozitivní ohledně dosavadní sezony. Od Barcelony jsme prošli velmi kritickým obdobím, protože než jsme přijeli do Barcelony tak Casey vedl šampionát a potom začal ztrácet body díky svému zdravotnímu stavu, takže to byl nejobtížnější moment sezony.“

Závěrem Livio Suppo odpověděl motogp.com na otázku jak vidí ze svého pohledu závěr letošní sezony. Na šéfa továrního týmu určitě velmi zapůsobil výkon Aleixe Espargara, který jen potvrdil jeho slova o tom, jak moc se jim v letošním roce podařilo přizpůsobit GP9 ostatním jezdců, což je nadějný příslib nejen pro poslední čtyři závody roku, ale zejména do budoucna.

„V poslední části sezony věřím, že uvidím Caseyho znovu bojovat na špici tak, jak to dělal v minulosti a myslím, že Nicky se velmi rychle zlepší. Například v Misanu mohl klidně zajet mezi první čtyři. Motocykl se také zlepšuje, což jsme viděli na příkladu Aleixe Espargara, který je velmi mladý a nemá žádnou zkušenost v MotoGP, ale přesto dokázal získat některé velmi působivé výsledky, když v Misanu zajel pátý nejlepší čas na kolo,“ řekl závěrem Livio Suppo.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

30. července | Aleix Espargaro dnes slaví 32 let. odkaz
21. července | Velká cena Thajska se letos nepojede.
16. července | Johann Zarco dnes slaví 31 let. odkaz
26. června | Stefano Nepa, Riccardo Rossi a Pedro Acosta, kteří upadli v závěru třetího tréninku třídy Moto3, zamířili do nemocnice na podrobnější vyšetření.
26. června | V závěru třetího tréninku třídy Moto3 upadli čtyři jezdci (Acosta, Rossi, Nepa a Yamanaka). Všichni jsou při vědomí. odkaz