Pro Yamahu je Ben Spies cennou devizou

Po Rossiho odchodu zůstává u Yamahy otázkou, kdo vlastně sehraje stěžejní roli ve vývoji M1, aby si i nadále udržela svůj dominantní status. Podle Herve Poncharala to bude Ben Spies.
Pro Yamahu je Ben Spies cennou devizou

Američan přestoupil k továrnímu týmu Yamahy po skončení sezony 2010, kde závodil v sedle satelitní YZR-M1 týmu Monster Tech 3 a v celkovém hodnocení obsadil šesté místo. Valentino Rossi měl do té doby na vývoj motocyklu velký vliv, ale Ben Spies může Itala velmi dobře zastoupit.

To si myslí Herve Poncharal, Američanův bývalý šéf z Tech 3, který měl možnost sledovat Spiese při práci v průběhu uplynulé sezony. Yamaha vkládá naděje do obou svých továrních jezdců, kde je mimo Spiese také úřadující mistr světa Jorge Lorenzo, ale Ben Spies má v tomto směru sehrát klíčovou roli a to nejen při vývoji litrového prototypu.

Podle Herve Poncharala je Spies hodně metodický a má cit pro detaily. Pokud se mu na dráze nedaří, tak to nekompenzuje tím, že by se zbytečně rozčiloval, ale sedne si s techniky a krok za krokem vysvětluje, co se stalo a co bude třeba udělat proto, aby se situace zlepšila.

„Myslím, že pro Yamahu to znamená přínos, aby správně fungovala a vyvinula dobrý stroj,“ uvedl pro Motorcycle News Herve Poncharal. „Neříkám, že bude lepší než Valentino, ale Ben zná motocykl natolik dobře, aby dokázal pomoci při jeho vývoji. Jsem si jistý, že pro ně bude cennou devizou nejen z hlediska výsledků, ale také v přípravě jejich nového motocyklu.“

„Ben moc nemluví, ale co řekne je přesně to, co inženýři potřebují slyšet,“ uvedl Herve Poncharal na adresu Američana a zároveň připomněl, že na jeho schopnosti již upozornil Masao Furusawa, jemuž se styl práce Bena Spiese hodně zamlouval. Furusawa v něm viděl typ člověka, který má velmi dobré komunikační schopnosti a dokáže správně vycítit, co potřebuje udělat, aby s motocyklem dokázal jezdit rychleji.


17. února | Marc Márquez dnes slaví 26 let. odkaz
17. února | To celebrate @marcmarquez93's 26th birthday, we're throwing it back to his 7 World titles celebrations 🎉 #Level7 odkaz
17. února | 🎉 Happy birthday to the fastest, and happiest, 26 year old we know!🎂 ¡Felicidades campeón! Here's to always pushin… odkaz
16. února | Valentino Rossi dnes slaví 40 let: odkaz
9. února | What’s a weekend without a fresh meme? 😉 @MotoGP @Rins42 #SUZUKing odkaz